Skip to content Skip to footer

Czy żywica poliuretanowa na podłogę to dobry wybór?

Zastanawiasz się jaki materiał na podłogę będzie dobrym rozwiązanie? Czy posadzka z żywicy poliuretanowej to dobry wybór? Jakie zalety ma takie rozwiązanie?

Podłoga z żywicy

Podłogi z żywicy poliuretanowej są miękkie, elastyczne, cechuje je duża odporność na mikrouszkodzenia, zadrapania. Poza tym warto wspomnieć, że są odporne na środki chemiczne oraz wilgoć, dzięki temu można łatwo utrzymać je w czystości. Żywica jest elastyczna, dlatego nie odpryskuje, a zarysowania nie są widoczne. Podłoga z żywicy jest wzmacniana za pomocą lakieru, który może być matowy, połyskujący lub satynowy. Żywica poliuretanowa to bez wątpienia bardzo dobry materiał na podłogę, gdyż jest wytrzymała, co więcej prezentuje się bardzo efektownie i oryginalnie. Będzie dobrym rozwiązaniem w przypadku nowoczesnych, jak i bardziej tradycyjnych aranżacji wnętrz.

Gdzie sprawdzą się posadzki z żywicy?

Posadzki z żywicy poliuretanowej do tej pory można było spotkać przede wszystkim w budynkach użyteczności publicznej takich jak przedszkola, szpitale, biura, magazyny, garaże. Obecnie sytuacja wygląda zupełnie inaczej, gdyż coraz częściej pojawiają się również w domach jednorodzinnych. Bardzo często można spotkać je w kuchni, łazienkach, będą doskonałym wyborem także do przedpokojów, holi. Żywica poliuretanowa doskonale sprawdzi się też jako materiał na podłogę na balkonie lub tarasie.

Mimo, że w dzisiejszych czasach wybór podłóg jest duży, prawda jest taka, że wybór odpowiedniego materiału nie jest prostym zadaniem. Trzeba wziąć pod uwagę wiele czynników i elementów, aby móc wybrać dobrze. Nie każda podłoga będzie tak samo funkcjonalna, co więcej musimy brać pod uwagę swoje potrzeby oraz potrzeby swojej rodziny. Dzięki temu będziemy mogli dokonać dobrego wyboru. Chociaż żywica poliuretanowa nie jest jeszcze tak popularna jak drewno, czy panele, bez wątpienia warto wziąć ją pod uwagę, gdyż ma wiele zalet, których nie posiadają standardowe podłogi.