Skip to content Skip to footer

Trytytki – uniwersalne opaski zaciskowe

Wielu fachowców, głównie z branży elektrycznej, budowlanej oraz wykończeniowej, zapewne nazwałoby wynalazcę opaski zaciskowej, zwanej powszechnie trytytką – geniuszem. Ta niezwykle prosta w budowie rzecz jest przy tym niezwykle przydatna i ułatwia pracę. Używamy ich wszędzie, zarówno w domu, jak i w pracy. Dziś są one powszechnie dostępne, można zakupić je w różnych rozmiarach, a ich kolejną i również niezwykle istotną zaletą jest to, że są one tanie.

Trytytki – opaski z historią

A trytytki wynaleziono w Stanach Zjednoczonych w połowie dwudziestego wieku. Pierwsze z nich były trochę inne od współczesnych. Przede wszystkim miały ściśle określone przeznaczenie, gdyż były używane do wiązania kabli w samolotach. Co więcej, te pierwsze opaski były wykonane z metalu. Dziś, jak wiemy, do ich produkcji używa się tworzyw sztucznych, a konkretnie nylonu. Co więcej, już dawno trytytki przestały być używane do wymienionego wcześniej celu. Obecnie używane są gdzie tylko się da. A można ich używać do wielu celów.

Opaska zaciskowa trytytka i jej zastosowanie

Trytytek można używać, gdzie tylko okażą się one przydatne. Stosowane są głównie przez specjalistów takich branż jak budownictwo, elektryka, informatyka czy inne technologie. Najczęściej zauważymy je na wiązkach różnego rodzaju kabli. Trytytką można przymocować kabel do innego sprzętu, np. ściany czy rurki, a można, i to stosuje się najczęściej, uporządkować wiązkę kabli poprzez ich spięcie. Ponadto, opaska zaciskowa na kable trytytka może być używana w wielu innych miejscach, nie tylko przy okablowaniu. Można jej użyć do spinania, mocowania, podtrzymywania różnych rzeczy i konstrukcji. Bardzo często używana jest do wieszania bannerów reklamowych, które są w Polsce wciąż bardzo popularną formą reklamy. Wiele osób używa opasek zaciskowych do tymczasowej naprawy rozmaitych urządzeń. Na filmach sensacyjnych można zobaczyć, że policjanci używają trytytek jako doraźnych kajdanek.

Gdzie kupić opaski zaciskowe?

Trytytki są obecnie tak powszechne, że kupimy je w wielu sklepach, nie tylko budowlanych czy elektrycznych, choć właśnie tam wybór jest największy. Warto zajrzeć do sklepu e-electro.pl, gdzie również jest ich duży wybór. Opaski zaciskowe na kable różnią się:

– długością,
– szerokością,
– kolorem.

Najpopularniejsze są opaski białe, bezbarwne i czarne. W przypadku większych opasek dostępne są wersje z możliwością łatwego poluzowania i ponownego zapięcia. Dzięki temu można obniżyć koszty używania. Osoby często używające opasek zaciskowych na kable mogą też nabyć specjalne urządzenia do automatycznego zaciskania opaski i odcinania jej zbędnego odcinka.

Opaski zaciskowe kupisz w sklepie https://www.egniazdka.pl/akcesoria-montazowe-i-przylaczeniowe-c-551_587.html