Skip to content Skip to footer

Maskowanie dla zaawansowanych

Większość ludzi dokłada wszelkich starań, by wnętrze ich domu wyglądało możliwie jak najlepiej. Czasami jednak zdarza się, że wystające rury od instalacji z powodzeniem oszpecają całe wnętrze. W takiej sytuacji wiele osób podejmuje decyzję o konieczności zamaskowania szkaradnych rur.

Maskowanie dla zaawansowanych

Maskowanie rur pionowych za pomocą płyt kartonowo- gipsowych to chyba najczęściej stosowana obecnie metoda ich ukrywania. Wymaga jednak ona odrobiny umiejętności. Na szczęście płyty kartonowo- gipsowe są stosunkowo łatwe w montażu. W sieci znaleźć można mnóstwo podpowiedzi, jak dokonać montażu w sposób prawidłowy.

Dodatkowo płyty kartonowo- gipsowe umożliwiają wygospodarowanie w zabudowie miejsca na półki. Mogą one pozytywnie wpłynąć na efekt końcowy. Pomalowanie zabudowy sprawi, że wtopi się ona w resztę pomieszczenia i będzie wyglądała naturalnie.

Gotowce ze sklepów

W sklepach znaleźć można mnóstwo gotowych maskownic. Maskowanie rur pionowych przy użyciu gotowych elementów jest bardzo proste. Często zdarza się, że można kupić maskownicę na wymiar. Wystarczy ją nałożyć na rury i gotowe.

Wiele osób jednak kupuje maskownice surowe, które należy następnie wykończyć malując. W przypadku maskowania rur pionowych warto rozpocząć montaż od samego dołu, a następnie dokładać kolejny element przycięty na wymiar.

Dawne sposoby ukrywania rur

Obecnie do maskowania rur używa się dość nowych metod. Dawniej jednak temat wystających rur traktowany był bardzo pobłażliwie. Zdarzało się, ze wystające elementy instalacyjne w postaci rur były ukrywane za meblami czy zasłonami.

Inną metodą na proste, lecz mało skuteczne ukrywanie instalacji było malowanie ich. Rury malowane były w kolorze ścian. Miało to powodować wizualne zniknięcie ich w ścianie. Efekt końcowy nie powalał jednak na kolana.

Wystające rury mogą okazać się koszmarem dla wielu właścicieli mieszkań. Dlatego dokładają oni wszelkich starań, by skutecznie zamaskować ten problem. Na szczęście dzięki obecnym rozwiązaniom, maskowanie rur pionowych nie stanowi zbyt dużego problemu.