Skip to content Skip to footer

Profesjonalne narzędzia do drewna – postaw na jakość

Praca stolarza jeszcze kilka dekad temu była bardzo trudna i ciężka. Wykonywanie mebli było czasochłonne i trwało długo, gdyż zakłady stolarskie nie posiadały specjalnych narzędzi. Klient musiał oczekiwać nawet kilka miesięcy na prosty stolik, co bywało uciążliwe. Obecnie sytuacja zdecydowanie się zmieniła i zakłady stolarskie posiadają narzędzia do drewna.

Narzędzia CNC – bo jakość jest ważna

Decydując się na zakup narzędzi do drewna warto postawić na ich najwyższą jakość. Należy wybierać renomowane firmy, które produkują narzędzia CNC z najlepszych komponentów. Istotna jest także gwarancja, która jest potwierdzeniem jakości.

Profesjonalne narzędzia do drewna

Frez spiralny wykonany jest z węglika, dzięki temu jest niezwykle trwały i odporny na uszkodzenia. Taki frez przeznaczony jest do centrum obróbki. Dzięki niemu zdecydowanie zwiększa się przepływ wiór, a co za tym idzie praca jest szybsza i dokładniejsza. Dużą rolę odgrywa tutaj także łamacz wióra. Dzięki temu ten sprzęt dedykowany jest do pracy nawet w bardzo twardym drewnie, a także płytach mdf czy płytach wiórowych.

Centra obróbcze CNC wymagają przeglądów

Wszystkie narzędzia do obróbki drewna, takie jak np. obrabiarki wymagają regularnych przeglądów. W razie jakichkolwiek problemów należy bezzwłocznie zgłosić się do serwisu. Zazwyczaj użytkownicy sądzą, że za awarie odpowiada frez trzpieniowy. Jednak zazwyczaj nie jest to prawda, gdyż bywają sytuacje, że korozji ulegnie koszyczek, przez co maszyna zaczyna wydawać z siebie dziwne dźwięki. Bywają sytuacje, że naprawa obejmuje tylko dokładane wyczyszczenie koszyczka, a w przypadku procesu korozji należy go bezzwłocznie wymienić.

Ostrzenie narzędzi – przedłuż ich żywotność

Każde narzędzie w pracy stolarza musi być odpowiednio ostre, ponieważ cięcia mają być precyzyjne, aby wykonywane meble były najwyższej jakości. Oczywiście wymiana takich narzędzi nie wchodzi w grę, gdyż są one bardzo drogie. Dlatego warto zdecydować się na ostrzenie narzędzi. Powinno ono odbywać się w profesjonalnych punktach, dzięki czemu zostanie ono wykonane doskonale, a ponadto klient otrzyma gwarancję. Dzięki ostrym narzędziom praca toczy się bez przerw i przeszkód, a zlecenia mogą być wykonywane na czas i dokładnie według życzenia klienta. Można wykonywać nawet skomplikowane cięcia i frezy.