Skip to content Skip to footer

Węgliki spiekane – recykling

Od wprowadzenia „ustawy śmieciowej” recykling dotyczy niemal całego społeczeństwa – jedną ustawą nałożono na nas wymóg segregowania śmieci, które następnie odbierane są przez specjalistyczne firmy. Rzadko kiedy zdajemy sobie jednak sprawę z tego, że z recyklingiem mamy do czynienia również w przemyśle – i to na znacznie większa skalę!

Węgliki spiekane


Jednym z materiałów, który niemal w całości poddawany jest procesowi powtórnego przetworzenia i wykorzystania są węgliki spiekane. Czym one jednak są? Najprościej ujmując temat i nie wchodząc w stricte chemiczne określenia, jest jest to materiał narzędziowy oparty przede wszystkim na wolframie, tytanie czy tantalu.

Skup węglika spiekanego


Dzisiaj niemal w każdym większym mieście znajdziemy skup węglika spiekanego, który w przypadku większych ofert jest w stanie nie tylko zaoferować nam znacznie korzystniejszą cenę za każdy kilogram materiału, ale również zorganizować jego transport i odbiór.Na śląsku jest to http://www.stellmet.pl/oferta,4,zlom_weglikow_spiekanych. Wszystko zależy jednak od ilości materiału, jego jakości oraz ewentualnej regularności w sprzedaży.

Ile można zyskać?


Każdy skup węglika ustala własne ceny podyktowane bardzo często lokalną sytuacją na danym rynku, jednak z powodzeniem można przyjąć, że skup węglika spiekanego zaoferuje nam od kilkunastu do nawet kilkudziesięciu złotych za każdy kilogram materiału. Od czego zależy aż tak duża rozbieżność ceny? Przede wszystkim znacznie ma tutaj jakość węglików oddanych do skupu, tj. materiałów wykorzystanych przy ich produkcji. Im dane węgliki spiekane są czystsze w swoim składzie, tym na lepszą cenę w skupie możemy liczyć.

Skup węglika


Podsumowując, recykling zagościł na stałe wszędzie tam, gdzie do czynienia mamy z narzędziami wytwarzanymi z węglików spiekanych. Z tego też powodu używanie wszelkiego rodzaju wierteł oraz noży skrawających może być znacznie tańsze przy ich masowym wykorzystaniu, jeżeli poddamy się branżowym trendom i zaczniemy sprzedawać wyeksploatowane już narzędzia oparte właśnie na wszelkiego rodzaju węglikach spiekanych.