Skip to content Skip to footer

Zastosowanie samochodów HDS

Transport to system nerwowy każdej gospodarki, dlatego musi nadążać za jej potrzebami. W państwach zachodnich samochody HDS wykorzystywane są od dawna, w Polsce stają się coraz bardziej doceniane.

Zastosowanie samochodów HDS

Samochody HDS mogą być wykorzystywane w wielu branżach w zależności od sposobu zamontowania dźwigu, zasięgu wysięgników oraz dodatkowego osprzętu. Najczęściej jednak łączą w sobie funkcje załadowcze i wyładowcze oraz transportowe. To właśnie decyduje o ich szerokim zastosowaniu w:

• budownictwie,
• transporcie,
• leśnictwie,
• oczyszczaniu,
• zakładach produkcyjnych,
• na rampach przeładunkowych.

Wynajem samochodów HDS jest bardzo często bardziej opłacalny niż kupno takiego pojazdu. Z punktu widzenia ekonomicznego ma to sens tylko w przypadku przedsiębiorstw wykorzystujących je na co dzień.

Czym jest samochód HDS?

HDS to hydrauliczne dźwigi samochodowe, czyli dźwigi umieszczone na pojazdach ciężarowych. Dzięki połączeniu funkcji ładunkowych i transportowych w jednym, gospodarka zyskała dodatkowe narzędzie przyśpieszające wykonywanie prac. Stąd też wynajmowanie samochodów HDS jest coraz bardziej popularne. Samochody HDS w zależności od konstrukcji i usprzętowienia mogą być wykorzystane do:

• załadunku i wyładunku towarów, w tym o dużych gabarytach,
• ładowania i transportu np. kontenerów, palet, maszyn,
• wykonywania prac ziemnych i transportu.

Funkcje ładowania i transportu mogą wykonywać tylko te samochody HDS, które mają zamontowany żuraw za kabiną kierowcy lub na końcu skrzyni ładunkowej. Dźwigi zamontowane na podwoziu samochodu stosowane są najczęściej do prac załadunkowych i wyładunkowych.

Jak wynająć samochód HDS?

Wynajem samochodów HDS jest coraz popularniejszy. Można tego dokonać na dwa sposoby, w zależności od potrzeb. Pierwszy sposób to wynajęcie samochodu HDS od firmy oferującej taką usługę. Wybieramy wtedy pojazd do wykonania konkretnych prac z odpowiednim usprzętowieniem. Druga opcja (głównie dla firm budowlanych i inwestorów indywidualnych) to wynajem samochodów HDS jako dodatkowa usługa przy zamawianiu prefabrykatów, gotowych produktów (wielkogabarytowych) bezpośrednio od producenta.

O wyborze najlepszej opcji decydować będą przede wszystkim koszty i czas.

Artykuł powstał we współpracy z firmą Szczurowski