Skip to content Skip to footer

Na co zwracać uwagę kupując wannę?

Kupując wannę do łazienki, należy oczywiście zwrócić szczególną uwagę na jej wygląd, jednak nie jest to najważniejsze, ponieważ tak naprawdę liczą się inne szczegóły. Wiele osób decydując się na remont łazienki lub podczas budowy domu ma spory problem podczas zakupu odpowiedniej wanny. Dzieje się tak przede wszystkim ze względu na to, iż większości osób wydaje się, że droga wanna z pewnością będzie lepsza niż tania wanna. Prawda jest jednak taka, że obecnie tanie wanny charakteryzuje bardzo wysoka jakość, dzięki czemu nie trzeba obawiać się praktycznie o nic. Jeszcze kilkanaście lat temu tanie wanny nadawały się faktycznie do wymiany po krótkim czasie użytkowania, jednak obecnie wszystko się zmieniło. Na co zatem należy zwracać uwagę kupując wannę do łazienki?

Wymiary

Zdecydowanie najważniejszym parametrem jest wymiar wanny. W tym celu należy wpierw zmierzyć dokładnie dostępny obszar w łazience, a następnie wybrać się do sklepu w celu zakupienia odpowiedniej wanny. Sytuacja wygląda nieco inaczej w przypadku, gdy łazienka jest dosyć sporych rozmiarów, gdyż w takim przypadku rozmiar wanny schodzi na dalszy plan. W przypadku niewielkich łazienek rozmiar ma najważniejsze znaczenie, gdyż oprócz wanny konieczne jest postawienie również innych elementów wyposażenia. Jeśli standardowy rozmiar wanny bez problemu zmieści się w niewielkiej łazience, to będzie to bardzo duży plus, ponieważ za nietypowe rozmiary płaci się więcej.

Pojemność

Jak wiadomo, wanny są dosyć pojemne i należy napuścić sporo wody, aby się wykąpać. Jeśli jednak zależy komuś na tym, aby zaoszczędzić na zużyciu wody, to warto zdecydować się na niedużą wannę o prostokątnym kształcie, gdyż taka będzie najlepsza.

Obudowa

Wannę można zakupić z obudową, co z pewnością jest dobrym rozwiązaniem w przypadku wanien narożnych i przyściennych. Taka obudowa składa się zazwyczaj z płytek, dzięki czemu można dopasować ją do aranżacji całej łazienki. Tania wanna z obudową z pewnością okaże się dobrym wyborem, a więc nie warto przepłacać.