Skip to content Skip to footer

Kołdry antyalergiczne dla uczuleniowców

Dobór odpowiedniej pościeli jest trudny dla osób cierpiących na alergie. Często ich wyborem jest kołdra 140×200 wypełniona sztucznymi włóknami. Rezygnują w ten sposób z komfortu spania pod naturalnym przykryciem. Tymczasem kołdra puchowa 140×200 jest w pełni bezpieczna dla osób uczulonych, trzeba ją tylko odpowiednio pielęgnować.

Zalety kołder puchowych

Kołdra puchowa 140×200 wypełniona jest naturalnym puchem. Dzięki temu jej użytkowanie sprawia niezwykłą przyjemność. Kołdra 140×200 jest mięciutka i bardzo miła dla skóry. Odpowiednio wyprodukowane nowoczesne kołdry puchowe są lekkie i wygodne. Naturalne materiały sprawiają, że organizm nie jest narażony na przegrzanie, a skóra może swobodnie oddychać. Kołdra nie jest szorstka i nie powoduje dyskomfortu użytkowania. Wypełnienie dzięki zastosowanym sposobom przeszyć nie przesuwa się i nie zbija. Puch jest równomiernie rozłożony na całym obszarze. Dzięki temu nie ma ryzyka, że w środku nocy okaże się, że cały puch zgromadził się w nogach kołdry, a u góry został tylko materiał.

Jaką kołdrę antyalergiczną wybrać?

Dostępnych jest wiele rodzajów kołder przeznaczonych na konkretne pory roku. Wybierając cienką lub grubą kołdrę trzeba pamiętać, że zazwyczaj nawet w sezonie jesienno-zimowym w mieszkaniu nie jest zimno. Grzejniki podtrzymują stałą temperaturę wewnątrz pomieszczenia i nie ma na nią wpływu nawet duży mróz za oknem. Bardzo gruba kołdra 140×200 może być zbyt ciepła i spowodować pocenie się oraz dyskomfort podczas snu.

Odpowiednie dbanie o kołdrę

Kołdra antyalergiczna 140×200 spełni swoje zadanie tylko wtedy, gdy będzie we właściwy sposób użytkowana. Często można usłyszeć opinię, że kupienie pościeli antyalergicznej nie poprawiło jakości snu osoby uczulonej. Jednak w wielu przypadkach przyczyną pojawiających się dolegliwości nie jest pościel, tylko brak odpowiedniego sprzątania otoczenia oraz dbałości o poduszki i kołdrę. Kołdra antyalergiczna 140×200 musi być regularnie czyszczona. Najlepiej zacząć od dokładnego wytrzepania. Dzięki temu osiadły na kołdrze kurz zawierający roztocza, zostanie usunięty. Kołdra powinna być też wietrzona, aby zachować świeżość i uniknąć nieprzyjemnego zapachu spowodowanego dłuższym użytkowaniem.