Skip to content Skip to footer

Antyalergiczne kołdry nie tylko dla osób uczulonych

Komfortowy sen zapewnia nie tylko wygodne łóżko i materac, ale również kołdra. Powinna być ona przyjemna i dopasowana do pory roku. Równie ważny jest wybór kołdry, która nie zawiera materiałów uczulających. Dlatego najlepszym rozwiązaniem jest kołdra antyalergiczna. Jak wybrać odpowiednią kołdrę?

Kołdry antyalergiczne dla dzieci i dorosłych

Każdy powinien mieć kołdrę antyalergiczną, nawet jeśli nie jest na nic uczulony. Alergia może pojawić się w każdym wieku, a spanie pod kołdrą antyalergiczną poprawia znacząco komfort snu.

Kołdry antyalergiczne dostępne są zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Wykonane są one z różnych materiałów i można je dopasować do indywidualnych potrzeb. Kołdra antyalergiczna nie gromadzi w sobie żadnych alergenów, dlatego jest miejscem nieprzyjaznym dla rozwoju roztoczy.

Kołdry dla alergików – jak wybrać?

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów kołder. Aby wybrać najlepszą, należy wziąć pod uwagę kilka aspektów. Przede wszystkim istotną kwestię odgrywa materiał wierzchni i wypełnienie kołdry. Wełniane i puchowe wypełnienie jest absolutnie wykluczone w przypadku osób uczulonych. Najlepiej postawić na poszycie i wypełnienie bawełniane, bambusowe lub lniane.

Przed zakupem warto sprawdzić, czy produkt posiada certyfikat. Jednak nie każdy certyfikat będzie gwarantem bezpieczeństwa dla alergików. Tekstylia posiadające certyfikat Oeko-Tex Standard 100 informują o braku substancji alergennych, dlatego takiego oznaczenia należy szukać na antyalergicznych produktach.

Gdzie kupić wysokiej jakości kołdrę antyalergiczną?

Najlepiej skorzystać z oferty sklepów, które specjalizują się w sprzedaży wysoko gatunkowych produktów tekstylnych. Nie powinno się kupować kołder w marketach lub na bazarach. Kołdra powinna być wykonana z materiałów najwyższej jakości. Musi mieć ona właściwości antybakteryjne i antystatyczne.

Kołdra antyalergiczna bardzo często zawiera w sobie dodatek srebra lub innej substancji antybakteryjnej. Dodatkowo jest to produkt, który można prać w temperaturze powyżej 60 stopni, aby wszystkie zarazki zostały zabite. Produkty spełniające takie wymagania, można znaleźć jedynie w sklepach oferujących artykuły znanych i renomowanych producentów.