Skip to content Skip to footer

Listwa wykończeniowa do płytek

Podczas projektowania wnętrza ważne jest, aby zadbać również o dodatki, które tworzą doskonałą całość. Właściwe wykończenie wnętrz jest szczególnie ważne w najnowocześniejszych rozwiązaniach w łazienkach, kuchniach czy przedpokojach. To właśnie w tych miejscach stosowane są materiały ceramiczne, w których zastosowanie ma listwa wykończeniowa do płytek.

Kiedy stosować listwy wykończeniowe do płytek?

Listwy do płytek warto zastosować na balkonach i tarasach. Są to miejsca narażone na działanie trudnych warunków atmosferycznych. Listwy okapnikowe idealnie się tu sprawdzą, ponieważ odprowadzają wodę i zapobiegają przedostawaniu się wilgoci pod powierzchnię.

Kolejnym miejscem, gdzie listwa wykończeniowa do płytek ma szerokie zastosowanie są różnego rodzaju wnęki oraz półki. Stosując listwy wykończeniowe w tym przypadku minimalizujemy ryzyko uszkodzenia mechanicznego płytek.

Czy listwy metalowe to dobry wybór?

Używając listew wykończeniowych do płytek, dobrym wyborem będzie wersja metalowa. Mając na uwadze warunki panujące w kuchni czy łazience, często wysokie temperatury oraz wilgotność powietrza, warto zainwestować w listwy stalowe lub aluminiowe.

Listwy stalowe są dostępne w wersjach polerowanych i szczotkowanych, a aluminiowe polerowanych oraz wszelkiego rodzaju anodowanych.

Montaż listwy wykończeniowej

Listwa wykończeniowa do płytek cechuje się bardzo łatwym montażem. Należy zwrócić uwagę, aby przylegała zarówno do płytek, jak i do ściany.

Narożne listwy należy montować w nieco inny sposób, pomagając sobie taśmą malarską.