Skip to content Skip to footer

W jaki sposób pomalować ściany w domu?

Wciąż niewiele osób jest świadomość tego, jak ogromne znaczenie dla ogólnego wyglądu pokoju mają niebanalne pomysły na malowanie ścian. A tymczasem wystarczy odrobina kreatywności i cierpliwości, by stworzyć na domowych ścianach prawdziwe dzieła sztuki, będące niekwestionowaną ozdobą pomieszczenia. Oto kilka sprawdzonych rozwiązań, które warto zastosować w swoim domu.

Dekoracyjna lamperia z farby

Lamperie na ścianach jeszcze do niedawna były kojarzone z epoką PRL-u, kiedy błyszcząca farba olejna chroniła ściany przed zabrudzeniem. Tymczasem w dzisiejszych czasach lamperia stanowi prawdziwy hit, jeśli chodzi o aranżację wnętrz. Pozwala nie tylko skorygować proporcje wnętrza, ale dodatkowo prezentuje się bardzo dekoracyjnie.

Aby uzyskać jeszcze bardziej dekoracyjny efekt, krawędź lamperii można malowniczo rozetrzeć bądź też postrzępić kropka ciekawy efekt zagwarantuje także rozdzielenie dwóch kolorów farby przy pomocy dekoracyjne listwy.

Pasy na ścianie

Jeśli chodzi o sprawdzone Pomysły na malowanie ścian, to z pewnością warto zastanowić się nad wykonaniem dekoracyjnych pasów.

Namalowanie może przysporzyć nieco trudności, zwłaszcza osobom które mają problem z pracami manualnymi. Kluczem do naprawdę dekoracyjnego efektu końcowego jest precyzyjne i staranne wyznaczenie pasów przy pomocy taśmy malarskiej. Dobrze jest tym celu wykorzystać linijkę i poziomicę.

Same pasy doskonale będą prezentować się zarówno w salonie, jak i gabinecie czy też sypialni. To klasyczny wzór, który nigdy nie wychodzi z mody.