Skip to content Skip to footer

Ścianki akustyczne ratunkiem dla cienkich ścian

Ściany działowe to bardzo ważny element każdego domu czy mieszkania. Mają one za zadanie podzielić powierzchnię na mniejsze pomieszczenia użytkowe. Jednak ich zadaniem jest również skuteczne tłumienie dźwięków. Niestety często zdarza się, że cienkie ściany działowe mizernie tłumią dźwięki.

Izolacja akustyczna w praktyce

Zarówno w przypadku domów, jak i mieszkań izolacja akustyczna ma spore znaczenie. Brak odpowiedniego tłumienia dźwięków może powodować duży dyskomfort u mieszkańców. Problem ten jest o wiele bardziej zauważalny u właścicieli mieszkań.

Ścianki działowe są obecnie bardzo cienkie. Na izolację akustyczną w ścianach działowych w dużej mierze wpływa masa z jakiej zostały wykonane. Im pełniejszy materiał tym lepsze będzie tłumienie hałasów. W przypadku cienkich ścian coraz więcej osób decyduje się na rozwiązanie problemu braku odpowiedniego tłumienia i zakup ścianek akustycznych.

Tłumienie dźwięków na własną rękę

W wielu przypadkach nie ma możliwości postawienia nowej, akustycznej ścianki działowej. Wówczas wiele osób decyduje się na samodzielne wygłuszenie pomieszczeń. W takim przypadku konieczne są ścianki akustyczne. Ścianki takie mogą być mocowane zarówno do ścian, jak i do sufitu. Dzięki temu możliwe jest otrzymanie efektu lepszego wygłuszenia.

Ścianki akustyczne idealnie sprawdzają się w blokach, gdy ma się do czynienia z wyjątkowo hałaśliwymi sąsiadami. Wówczas zastosowanie takich ścianek wyciszy dźwięki wychodzące z mieszkania, jak i te do niego dochodzące. Dla wielu osób zakup ścianek akustycznych to jedyne rozwiązanie by spokojnie spędzić czas w zaciszu własnego mieszkania.

Wspólna praca

Czasem zdarza się, że małżeństwo wspólnie pracuje z domu. Oznacza to, że warto zadbać o miejsce do pracy. Biura w domu to coraz bardziej popularne rozwiązanie. Jednak z przypadku dwóch osób, wydzielenie miejsca na dwa osobne biura może stanowić duże wyzwanie.

W takiej sytuacji idealnie sprawdzą się biurkowe ścianki akustyczne. Rozwiązanie takie umożliwia jednoczesną pracę dwóch osób w tym samym pomieszczeniu bez przeszkadzania sobie nawzajem. Stosowanie takich ścianek stało się bardzo powszechne w firmach, jednak coraz częściej jest wykorzystywane również w domach prywatnych.

Uciążliwy hałas może znacząco utrudnić życie. Nic więc dziwnego, że ludzie dokładają wszelkich starań by zadbać o odpowiednie wygłuszenie powierzchni. Dzięki ogólnodostępnym ściankom akustycznym możliwe jest skuteczne wyciszenie pomieszczeń bez konieczności przeprowadzania gruntownych i kosztownych zmian.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Esglas.