Skip to content Skip to footer

Simon Basic – piętnaście lat na rynku

Dziś niemal stuletnia firma Kontakt-Simon założona na Śląsku jako Spółka Akcyjna Przemysłu Elektrycznego, ma w swojej ofercie wiele różnorodnych produktów związanych z dystrybucją zasilania elektrycznego wewnątrz pomieszczeń – systemy zasilające oraz osprzęt elektryczny.

Simon Basic to produkt sztandarowy

Osprzęt Simon Basic to pierwsza seria tego producenta. Początkowo białe, obecnie w 7 różnych kolorach (odcieniach szarości i srebra, beżu, brązu), kwadratowe łączniki oświetleniowe oraz gniazda elektryczne, uniwersalne w formie, modułowe (maksymalny rozmiar ramki to 5 modułów), nadają się świetnie do zastosowania w budownictwie jednorodzinnym, wielorodzinnym oraz obiektach użyteczności publicznej.

Simon Basic Neos

Ta podstawowa oferta (nosząca odtąd nazwę Simon Basic Standard), została rozszerzona o kolory nasycone, imitujące drewno i stal. Unowocześniono też nieco kształt ramek, które jednak pozostają wciąż kompatybilne ze znanymi na rynku od ponad 15 lat modułami. Nowa seria, w której skład wchodzą zarówno łączniki, jak i kontakty Simon Basic Simon Basic Neos wyodrębnia 4 linie produktu:
• klasyczna (biel, beż, grafit i czekoladowy brąz),
• metaliczna (stal inox, satyna, srebrny),
• dekoracyjna (satyna+dąb, srebro+mahoń, grafit+tytan),
• tęczowa (biały+miętowy, rubinowy, słoneczny, limonkowy lub lawendowy).
Zarówno nowa seria, jak i bazowa, pozwalają na dowolne łączenie kolorystyczne elementów, tak, że możemy otrzymać zestaw np. beżowo- brązowy, czy stalowo-grafitowy.

Osprzęt Simon Basic – doskonała jakość

Niezmiennie od lat osprzęt tej firmy, a zwłaszcza kontakty Simon Basic cieszą się powodzeniem zarówno wśród użytkowników, jak i instalatorów. Powodem bardzo dobrych not zarówno wśród jednych, jak i drugich, jest doskonała jakość, która umożliwia łatwe i trwałe osadzenie osprzętu pod tynkiem, przyjemny montaż i użytkowanie bez niebezpiecznego „wyrywania” gniazd ze ściany budynku. Każdy użytkownik, który spotkał się z tandetnymi gniazdkami elektrycznymi, wie jak bardzo denerwujące jest ciągłe „wyskakiwanie” gniazdka przy każdym z niego skorzystaniu. Dodać należy, że zjawisko to jest nie tylko irytujące, ale i niedopuszczalne ze względu na bezpieczeństwo przebywających w pomieszczeniu ludzi (zwłaszcza dzieci) i zwierząt. Poza porażeniem grozi również pożarem.