Skip to content Skip to footer

Wygodne, plastikowe pojemniki

Magazyny, hurtownie, firmy transportowe, potrzebują pojemników do przewozu i przechowywania produktów. Każdy przedmiot lub rodzaj żywności, potrzebuje odpowiedniego, specjalnego zabezpieczenia. Producenci plastikowych pojemników, wychodząc naprzeciw tym oczekiwaniom, wprowadzili szereg udogodnień w swoich ofertach.

Standardy rozmiarowe

Pojemniki służące do przechowywania lub transportowania dużych ilości towaru, produkowane są w tych samych rozmiarach. Sztaplowany pojemnik z przegródkami pozwoli na ekonomiczne wykorzystanie miejsca na magazynie lub w ciężarówce, podczas transportu.

Wytrzymałe materiały

Pojemniki muszą być wykonane z twardych i mocnych elementów. Najczęściej opakowania są układane w stosy, co generuje znaczne obciążenia. Skrzynka lub wiadro nie mogą pęknąć lub ulec wgnieceniu.

Perforacja

Zastosowanie perforowanych ścian lub dna w pojemniku. Dzięki takim rozwiązaniom, przechowywana żywność (warzywa, owoce) zachowają świeżość. Wykorzystanie perforowanych elementów, zapewni odpowiednią wentylację wewnątrz plastikowego pojemnika.

Pojemniki plastikowe z przegródkami

Praktycznym i użytecznym pomysłem są pojemniki plastikowe z przegródkami. Pojemniki produkowane są w różnych rozmiarach. Dla przykładu, do sektora warzywno-owocowego, potrzebne są skrzynki duże, pozwalające przechowywać arbuzy, oraz małe plastikowe pojemniki z przegródkami, do transportu winogron. System ścianek, ochroni przed zgnieceniem i przemieszczaniem, zarówno arbuzy, jak i winogrona.

Pojemnik z przegródkami z przestawną ścianką

Pojemniki mogą mieć przegrody zainstalowane na stałe lub ruchome ścianki. Ostatnia opcja pozwala na dopasowanie wewnętrznych przegród, do rozmiaru przechowywanej rzeczy. Jest to wygodne rozwiązanie dla firm, które mają w swojej ofercie szeroki asortyment przedmiotów lub produktów o różnych kształtach. Dzięki ruchomym ścianom pojemnik jest uniwersalną propozycją dla różnych sektorów przemysłu i produkcji.

Pokrywa

Kolejnym praktycznym rozwiązaniem jest, możliwość zamontowania pokrywy. Zamknięte plastikowe pojemniki z przegródkami, sprawdzą się w transporcie. Pokrywa zabezpieczy towar przed wysypaniem lub zgnieceniem.

Uchylna ściana

Ciekawym elementem stosowanym w niektórych pojemnikach z tworzyw sztucznych są uchylne, boczne ściany zewnętrzne. Takie rozwiązanie sprawdzi się na sklepowych półkach.