Transportowanie cieczy w kanistrach lub wiadrach, czy skrzyniach powinno spełniać wymogi bhp. Należy więc pojemniki z cieczą stawiać na takie palety, które zapobiegają ewentualnemu rozlaniu się płynów podczas ich przewożenia. Do tego służą specjalne palety plastikowe ze specjalną pokrywą.
Gdzie nabyć palety do przewożenia płynów?
Ciekawą ofertę palet możemy znaleźć u Schoeller Allibert. To producent pudełek plastikowych, przeróżnych pojemników, skrzyń i palet. Bierze on pod uwagę rodzaj towaru, jaki będzie na platformie transportowany. Ma zatem między innymi także takie palety, które nas interesują.
Producent pojemników współpracuje z przedsiębiorcami i tworzy nie tylko seryjne produkty, ale także takie, które są potrzebne w danej branży przemysłowej klienta. Wpływa to na fakt, iż firma produkująca pojemniki jest coraz bardziej wszechstronna.
Jak wyglądają palety do przewożenia cieczy?
Platformy do przewożenia płynów, w tym także o niebezpiecznym składzie, odbiegają od modelu palety drewnianej zbitej z desek. Producent pojemników wykonuje plastikowe palety do przewożenia cieczy z mocnego i trwałego surowca.
Palety do płynów mają kształt kwadratowej misy. Misa jest odporna na nacisk i ma różną głębokość uzależnioną od potrzeb. Wewnątrz jest pusta, a na wierzchu zakryta solidną plastikową pokrywą z otworami.
Jak działa paleta z misą? – producent pudełek plastikowych wyjaśnia
Na kratowanej pokrywie misy, należy ustawić pojemniki z cieczą. W razie rozlania się płynu przeleci on przez otwory do wnętrza platformy zamiast na podłogę.
Pojemna skrzyniowa platforma zatrzyma w sobie rozlaną ciecz. Tworzywo, z jakiego wykonano paletę, jest odporne na działanie żrących chemikaliów. Ten typ palety chroni także przewożącego płyny przed ochlapaniem.
Z czego wykonane są palety do przewozu cieczy?
Producent pojemników, skrzyń, palet o bardzo zróżnicowanych gabarytach oraz zastosowaniu przeznacza do wyrobu swoich produktów tworzywa sztucznego pochodzącego z plastikowych odpadów spożywczych (butelki, kubki, kapsle, nakrętki itp.). Dzięki temu produkowane pojemniki plastikowe mogą mieć kontakt z żywnością.
Nadają się zatem do wszystkich zakładów produkcyjnych (mięsnych, mleczarskich, cukierniczych, piekarniczych itp. oraz innych niezwiązanych z przemysłem spożywczym). Są także ekologiczne, gdyż nadają się do ponownego recyklingu.
Jak duże opakowania z płynami może udźwignąć paleta do transportu cieczy?
W zależności od wysokości brzegów misy można transportować na takiej palecie zarówno ciężkie skrzynie (o pojemności np. 1200 l) wypełnione płynem, jak i kanistry, wiadra, pudełka o znacznie mniejszej pojemności. Im platforma ma wyższe brzegi, tym cięższe pojemniki jest w stanie udźwignąć.