Skip to content Skip to footer

Rodzaje kamer inspekcyjnych do rur

Między innymi w pracy hydraulika kamery inspekcyjne do rur są niezastapione. Pozwalają one na dotarcie do trudnodostępnych miejsc i zlokalizowanie źródeł awarii, dlatego są powszechnie wykorzystywane przez firmy działające w branży wodno-kanalizacyjnej, a także budowlanej.

W jaki sposób działają kamery inspekcyjne do rur?

Kamery inspekcyjne są skonstruowane w taki sposób, aby z łatwością docierały do odległych nawet o kilkadziesiąt metrów miejsc, dzięki czemu umożliwiają dokładne sprawdzenie odcinków instalacji, do których nie ma bezpośredniego dostępu.

Najważniejszym elementem tego typu urządzeń jest oczywiście kamera, która przekazuje obraz w czasie rzeczywistym do odbiornika. Kamery inspekcyjne zawdzięczają bardzo dużą funkcjonalność elastycznym przewodom, dzięki którym można nimi z łatwością sterować.

Na jakie parametry należy zwrócić uwagę kupując kamerę inspekcyjną?

Jednym z ważniejszych parametrów kamer inspekcyjnych jest ich wielkość. Należy ją dobrać konkretnie do typu wykonywanej pracy. Popularne są mikrokamery, które można umieścić w rurach o średnicy zaledwie 20 mm. Ze względu na niewielkie rozmiary są one często wybierane przez osoby korzystające z nich sporadycznie.

Szukając odpowiedniej kamery inspekcyjnej warto również zwrócić uwagę na czas pracy akumulatora. Komfort pracy zapewniają urządzenia, które po pełnym naładowaniu mogą bez problemu działać przez około 5 lub nawet 6 godzin.

Kamery inspekcyjne do rur – oświetlenie i obraz

Na rynku dostępnych jest wiele modeli kamer inspekcyjnych, które różnią się parametrami oraz dodatkowymi funkcjami, dlatego szukając kamery do rur należy koniecznie sprawdzić czy została ona wyposażona w oświetlenie LED. W przypadku pracy z instalacjami wodno-kanalizacyjnymi możliwość oświetlenia wnętrza rur jest niezbędna do sprawnego i właściwego wykonania prac.

W zależności od konkretnego modelu kamery inspekcyjne mogą przekazywać obraz na monitor lub mogą posiadać możliwość podłączenia ich do dowolnego urządzenia. W przypadku sporadycznego korzystania z kamery nie ma to dużego znaczenia, jednak osoby korzystające z takich urządzeń na codzień powinny zdecydować się na drugi wariant, ponieważ może to w znacznym stopniu usprawnić pracę.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Pascal s.c.