Technika diamentowa znajduje swoje zastosowanie w przypadku wielu prac budowlanych. Przy jej wykorzystaniu można w znacznym stopniu wyeliminować lub ograniczyć drgania, które bardzo niekorzystnie wpływają na całą konstrukcję budowlaną. Kwestia ta jest niezwykle istotna podczas wiercenia otworów w betonie, cięcia materiału czy też wykonywania robót demontażowych i rozbiórkowych.
Zakres prac realizowanych techniką diamentową
Przy wykorzystaniu techniki diamentowej wykonuje się wiercenie otworów w betonie zbrojonym, na dowolną głębokość oraz pod praktycznie dowolnym kątem. Możliwe jest również wiercenie otworów pod kotwy, dzięki czemu możliwy jest montaż kotew mechanicznych, a także wklejanie ich razem z prętami zbrojeniowymi. Oprócz wiercenia otworów w betonie, możliwe jest również wykonywanie nawierceń w ścianach z kamienia, cegły czy żelbetonu.
Zalety techniki diamentowej
W porównaniu do bardziej tradycyjnych metod, wiercenie otworów w betonie przy pomocy techniki diamentowej niesie za sobą szereg korzyści. Pozwalają one na realizację bardziej korzystnych i niemożliwych do wykonania przy pomocy innej technologii rozwiązań. Przede wszystkim technika diamentowa pozwala na szybkie i skuteczne wiercenie otworów w betonie, które są wyjątkowo trudne do realizacji, np. ze względu na mocno zbrojony beton. Oprócz tego wiercenie otworów w betonie przy użyciu techniki diamentowej jest bardziej precyzyjne. Wykonywanie prac generuje o wiele niższy poziom hałasu, niż przy wykorzystaniu jakiejkolwiek innej metody wiercenia czy cięcia