Skip to content Skip to footer

Cyna – nieznany i niedoceniany metal

Często nawet nie zdajemy sobie sprawy, co wokół nas posiada znaczną wartość. Przeceniamy jedną rzecz, podczas gdy obok leży rupieć, który ma znacznie wyższą wartość. Tę niewiedzę skrzętnie wykorzystują właściciele punktów skupu złomu oraz osoby, które skupują tam zebrany albo też swój złom.

Skup złomu – dobry biznes?

Powszechnie skup złomu nie kojarzy nam się ze szczególnie dochodowym interesem, jednakże jest to mylne przekonanie. Firmy, fabryki i zakłady produkcyjne chętnie odkupują surowce wtórne, ponieważ mogą dać za nie niższą cenę. Z kolei dla właścicieli punktów skupu złomu ta cena nadal jest całkiem dobra. A klient, który sprzedaje złom? Zawsze jest dobrze się dowiedzieć, że to, co od lat leżało w garażu i było uważane za śmieć, starczy na np. nowe ubrania, czy tablet. Co więcej – na tym interesie zyskuje również przyroda!

Cyna – nieznany i niedoceniany metal

Zadaniem tego artykułu jest jednak wspomnienie o cynie, która jest często nieznana zarówno sprzedającym, jak i kupującym złom. Czy otwarcie skupu cyny się opłaca? Tak. Cyna osiąga na rynku wtórnym dobre ceny. Dlaczego?

Właściwości i zastosowanie cyny

Najpierw jednak warto powiedzieć słów kilka o tym, czym cyna w zasadzie jest. Otóż jest to srebrnoszary metal, kowalny i ciągliwy. Jego ważna cecha to niepodleganie łatwo procesowi korozji. Ponadto jest to metal charakteryzujący się wysoką temperaturą topnienia.
Zapewne wszyscy w tym momencie już rozumieją, dlaczego złom cyny osiąga wysoką wartość. Cyna świetnie sprawdza się jako materiał zabezpieczający przed korozją. Co więcej – jej stop używany jest to lutowania. Spotkamy ją ponadto w drukarskiej czcionce. Oprócz tego stosowana jest do wyrobu elektroniki, kabli oraz do wytapiania brązu.

Cyna skup

Z powodu tych właściwości cyna jest chętnie skupywana przez wiele zakładów. Jeśli zatem prowadzimy już albo dopiero otwieramy punkt skupu złomu warto rozważyć także skup cyny. Taki złom cyny przyniesie nam naprawdę wiele korzyści. Ale czy znajdziemy klientów, którzy sprzedadzą nam taki złom cyny?

Cyna w domach

Oczywiście, że tak! Tu czas na dobrą wiadomość do wszystkich właścicieli zagraconych garaży, piwnic czy strychów – warto naprawdę nie wyrzucać wszystkiego na śmietnik i przejrzeć nasze graty. Cyna dawniej często była stosowana do wyrobu naczyń. Ponadto znajdziemy ją w ozdobach, puszkach po konserwach, starych, naprawianych częściach samochodów i elektronice. Warto podjechać z tym do punktu z tabliczką „cyna skup” a na pewno coś zarobimy.

Podsumowując – skup cyny to naprawdę dobry interes zarówno dla kupujących, jak i sprzedających oraz dla środowiska.

Źródłem artykułu jest http://www.stellmet.pl/oferta,7,zlom_cyny_i_niklu