Skip to content Skip to footer

Dlaczego warto kupić klej metakrylowy?

Warto mieć świadomość, że klej metakrylowy może zostać wykorzystany do łączenia różnych powierzchni wymagających nie tylko estetyki, ale również bardzo dużej wytrzymałości. Do atutów wspomnianego produktu należy również zaliczyć fakt, że może bez żadnego problemu połączyć dwa zupełnie różne materiały np. metal z tworzywem sztucznym.

Jakie są największe zalety klejów metakrylowych?

Należy zdawać sobie sprawę, że omawianym rodzajem kleju można bez żadnego problemu zastąpić zgrzewanie punktowe, nitowanie czy spawanie. Koniecznie trzeba zaznaczyć, że czas zyskania złącza jest znacznie niższy. Ponadto użytkownik nie ma konieczności korzystania z bardzo specjalistycznego sprzętu, do którego należy zaliczyć spawarkę.

Godny uwagi jest również fakt, że osoby wykonujące klejenie omawianym produktem nie muszą wcześniej przechodzić praktycznie żadnych specjalistycznych przeszkoleń. Należy również zaznaczyć, że klej metakrylowy nie jest toksyczny dla organizmu. Użytkownik ponadto nie musi specjalnie przygotowywać swojego stanowiska pracy. Bardzo często konieczne jest bowiem zainstalowanie specjalistycznych wyciągów powietrza.

Jakie są główne zastosowania klejów metakrylowych?

Użytkownicy cenią przede wszystkim możliwość klejenia w miejscach nitowania. Trzeba zdawać sobie sprawę, że jest wtedy zdecydowanie lepszy rozkład sił praktycznie na całą powierzchnię. Nie zawsze będzie również potrzebne spawanie, ponieważ przy klejeniu omawianym produktem występuje znacznie korzystniejszy rozkład sił. Użytkownik klei bowiem na całej powierzchni.

Klej metakrylowy umożliwia na łączenie ze sobą zupełnie innych materiałów np. tworzyw sztucznych z metalami. Należy wtedy wykonać klejenie punktowe. Można również dzięki omawianemu produktowi podjąć decyzję o łączeniu tworzyw z tworzywami.

Dlaczego jeszcze warto zdecydować się na zakup tego rodzaju kleju?

Dzięki omawianemu produktowi możliwe jest również klejenie metali surowych i nieżelaznych. Nie jest wtedy konieczne przygotowanie powierzchni czy podkładów. Można również bez żadnego problemu dokonać klejenia metali pokrytych powłokami.

Do bardzo często wymienianych atutów klejów metakrylowych trzeba również zaliczyć zmniejszenie wagi elementów, co ma szczególnie istotne znaczenie w przypadku konstrukcji samolotowych. Produkt ponadto wykazuje się bardzo wysoką odpornością na różnego rodzaju sole, kwasy, smary czy benzyny. Nie jest również konieczna obróbka po dokonanym klejeniu. Omawiany rodzaj kleju wykorzystywany jest także do znacznego wzmocnienia konstrukcji w łodziach.