Skip to content Skip to footer

Dobry skład węgla to opał wysokiej jakości

Początek jesieni to najwyższy czas na to, aby pomyśleć o zapewnieniu sobie opału na zimę, szczególnie że już koniec lata przyniósł niskie temperatury. W rezultacie wiele osób mieszkających w domach jednorodzinnych, kamienicach i innych budynkach bez centralnego ogrzewania na pewno odczuło spadek temperatur i w pośpiechu zaczęło szukać składu opału lub innego miejsca, gdzie można kupić węgiel, koks czy inne odmiany opału. Aby zapewnić sobie ciepło w domach na chłodne jesienne i zimowe dni warto już teraz zajrzeć do dobrego składu opału, aby nie musieć naprędce dokonać zakupu, gdy temperatury spadną jeszcze bardziej. Warto pamiętać, że jakość opału ma bardzo duże znaczenie i nie zawsze to, co najtańsze, jest najlepsze, a pozorne oszczędności tak naprawdę mogą mieć negatywne skutki.

Dobry skład węgla – tam należy kupować opał

Nie ma wątpliwości co do tego, że opał na zimę w postaci węgla czy koksu nie jest tani. Dla większości osób jest to znaczne obciążenie domowego budżetu. Nie dziwi więc sytuacja, że nabywcy szukają oszczędności i kupują tam, gdzie najtaniej. Często okazuje się jednak, że tani opał tak naprawdę wychodzi drożej niż droższy, a lepszy. Dlatego warto poszukać dobrego składu węgla i innych paliw, który dystrybuuje opał wysokiej jakości, z potwierdzonego źródła. W tej branży nierzadkie są oszustwa w postaci dosypywania różnych materiałów do węgla, które obniżają wartość energetyczną opału. Opał wiadomego pochodzenia będzie wolny od takich domieszek.

Dobry węgiel to niższe koszty

W rezultacie najczęściej jest tak, że nieco droższy, a wyższej jakości węgiel czy koks spala się dłużej, daje więcej ciepła, lepiej się rozpala, nie gaśnie, a te wszystkie czynniki powodują, że finalnie, na zakończenie sezonu grzewczego, bilans finansowy jest o wiele lepszy. Dlatego, kupując węgiel czy koks, szczególnie w workach, kiedy nie można dokładnie sprawdzić jego jakości, nie powinno się sugerować wyłącznie ceną.

Węgiel i koks w workach – wygodny sposób zakupu

Dla wielu osób posiadających nowoczesne kotły z podajnikami, najwygodniejszym sposobem zakupu opału jest nabywanie go w workach. Węgiel w workach ze składu http://www.alpari.com.pl/detal jest łatwiejszy do transportowania, a potem łatwiejszy do dozowania do paleniska pieca czy kotła. Z racji dużego popytu dziś prawie każdy skład węgla sprzedaje węgiel i koks w workach. Worki mają różna pojemność, ale najczęściej spotykane gramatury to 10 kg, 20 kg i 25 kg. Dzięki temu worki z opałem są łatwe do przenoszenia. Można je zakupić i samodzielnie, własnym autem, zawieźć do domu, bez potrzeby najmowania transportu. Daje to dodatkowe oszczędności. Węgiel w workach jest też często kupowany przez osoby, które nie mają na swoich posesjach wystarczającej ilości miejsca na przetrzymywanie większych ilości opału. Ponadto, korzystanie z węgla w workach jest też wygodne i bardziej higieniczne, niż z opału luzem.