Skip to content Skip to footer

Gotowe tanie domy i ich zalety

Budowa własnego domu jednorodzinnego nie musi być kosztowna, zajmująca i długa. Ktoś, kto chce zamieszkać w domku na własnej działce nie musi nie tylko wydawać wielkich pieniędzy, ale też nie musi brać na swoje barki procesu przeprowadzania inwestycji, od momentu zakupu działki, poprzez wybór projektu, aż po budowę. Można skorzystać z gotowej oferty.

Gotowe domy do kupienia od dewelopera

Alternatywą dla przeprowadzanej samodzielnie inwestycji jest zakup gotowego taniego domu od dewelopera. Jest to oferta analogiczna do zakupu mieszkania czy apartamentu w budynku wielorodzinnym. W tym przypadku nabywca kupuje dom z własną działką, a dostępne są też domy szeregowe.

Oferta gotowych tanich domów na rynku jest bardzo duża. Można wybrać nie tylko wielkość domu, ale również sposób i standard wykonania. W większości przypadków gotowe tanie domy to domy pod klucz. Mogą one być wzniesione z różnych materiałów, w tym także drewna. Dzięki temu, niezależnie od własnych preferencji, można znaleźć idealny dla siebie projekt.

Zalety zakupu gotowego taniego domu

Najważniejszą cechą takiego domu jest oczywiście cena. Niska kwota, jaką trzeba zapłacić, nie wynika bynajmniej z tego, że dom jest niskiej jakości. Jest to wypadkowa wielu czynników. Głównie tego, że domy takie budowane są w dużych ilościach przez jednego dewelopera, podobnie jak to jest w przypadku mieszkań.

Inną zaletą gotowych tanich domów jest to, że nabywca nie musi poświęcać tak dużo czasu, jak musiałby przeznaczyć na to w przypadku prowadzenia indywidualnej inwestycji. Większość formalności i czynności spada na wykonawcę. Jest to sytuacja analogiczna jak w przypadku zakupu mieszkania od dewelopera. W przypadku domów pod klucz nabywca odbiera gotowy dom jak mieszkanie.

Dla kogo gotowe tanie domy?

Oferta gotowych tanich domów jest skierowana do osób chcących posiadać własny dom i nie podnosić wysokich kosztów. To także świetna propozycja dla osób, którym brak czasu na to, aby od zera przeprowadzać inwestycję samodzielnie. Nie jest bowiem tajemnicą, że załatwianie formalności, szukanie projektu, potem wykonawcy i późniejsze wszystkiego nadzorowanie to proces czasochłonny.

Wielu klientów kupuje gotowe tanie domy nie jako główne miejsce zamieszkania, a jako domek letniskowy, który dodatkowo udostępniają turystom. Jest to więc opłacalna inwestycja, szczególnie biorąc pod uwagę niską cenę.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmyHoger