Skip to content Skip to footer

Szczypta elegancji, czyli kabiny prysznicowe szklane

Wanna czy prysznic? – Oto jest pytanie! Jednak bardzo często jesteśmy ograniczeni w tym względzie choćby metrażem i nie mamy innego wyjścia, jak właśnie łazienka z kabiną prysznicową. Często za tym rozwiązaniem stoją również przekonania ekologiczne. Co warto wziąć pod uwagę decydując się na zakup kabiny prysznicowej?

Kabina prysznicowa – z jakiego materiału?

Kluczowym zagadnieniem jest materiał, z jakiego ścianki i drzwi kabiny mają zostać wykonane. Zastosowany materiał decyduje nie tylko o względach estetycznych, ale również wygodzie użytkowania i wytrzymałości naszego prysznica w łazience, dlatego warto swój wybór dokładnie przemyśleć.

Jednym z najczęstszych wyborów jest kabina prysznicowa szklana lub z tworzywa sztucznego, jakim jest między innymi polistyren. Jeśli zależy nam na uzyskaniu eleganckiego wrażenia, to najlepszym rozwiązaniem jest zastosowanie szkła, które jest dużo bardziej efektowne i eleganckie.

Kabina prysznicowa szklana – zalety

Na pewno nie trzeba się obawiać, że szkło może być mniej wytrzymałe niż tworzywa sztuczne. Kabiny prysznicowe szklane wykonane są ze szkła hartowanego, które jest odporne na uszkodzenia mechaniczne, a nawet w przypadku ewentualnego rozbicia rozpryskuje się na drobne cząstki o nieostrych krawędziach.

Także samo czyszczenie i użytkowanie może być znacznie łatwiejsze niż w przypadku tworzyw sztucznych. Dodatkową zaletą jest to, że szkło jest świetnym izolatorem, więc kąpiel w takiej kabinie zapewnia optymalną temperaturę, co jest zdecydowanie przyjemne i doceniane przez użytkowników.

Jaki rodzaj szkła?

Pod tym względem mamy do wyboru przede wszystkim szkło przejrzyste, które dla wielu osób wydaje się mało intymne, ale jest jednym z najbardziej eleganckich rozwiązań. Inną alternatywą jest zastosowanie szkła satynowego, które zapewnia znacznie większą intymność.

Ale to nie jedyne rozwiązania – kabina prysznicowa szklana może być wykonana ze szkła piaskowanego, grawerowanego, barwionego czy ornamentowego – wszystko zależy od naszych preferencji, upodobań i oczywiście ogólnego zamysłu naszej łazienki, czyli przede wszystkim stylu, jaki w niej dominuje.

Kalendarz na zamówieniedostępny jest w ofercieEsglas.