Skip to content Skip to footer

Co warto wiedzieć o usługach sprzątających?

Skorzystanie z usług firmy czy osoby sprzątającej nie jest dziś już tylko kaprysem najzamożniejszych. Chętnie decydują się na to osoby niemające czasu czy chęci na sprzątanie, jak i takie, które nie są w stanie wykonać pewnych czynności. Ile kosztuje sprzątanie mieszkania i czy warto zdecydować się na takie usługi?

Nie tylko dla klientów biznesowych

Usługi polegające na sprzątaniu, głównie przez firmy, początkowo proponowane były także głównie firmom, gdyż osoby prywatne dysponujące dużym budżetem głównie decydowały się na zatrudnianie gosposi.

Jednak stałe utrzymywanie personelu, czy to w firmie, czy w domu, nie jest wygodne ani opłacalne. Dużo lepiej jest korzystać z usług sprzątających wtedy, kiedy rzeczywiście jest to potrzebne. Poza tym takie firmy i osoby mają dużo większy zakres obowiązków niż gosposie.

Firmy przede wszystkim dysponują profesjonalną chemią, jakiej nie kupi się w zwykłym sklepie, a także sprzętem. Oznacza to, że efekt pracy profesjonalistów jest znacznie lepszy niż własnych wysiłków, a przy tym osiąga się go w znacznie krótszym czasie.

Kiedy warto się zdecydować?

Na korzystanie z tego rodzaju usług z pewnością warto decydować się zawsze, kiedy zachodzi taka potrzeba. Osoby dysponujące większym budżetem chętnie zlecają systematyczne sprzątanie, dzięki czemu same już w ogóle nie muszą się tym zajmować.

Jednak jest to dobra opcja także dla osób o mniejszym budżecie. Można miło zaskoczyć się tym, ile kosztuje sprzątanie mieszkania na święta czy po remoncie.

Na takie usługi warto też zdecydować się wówczas, gdy chce się zaoszczędzić sobie czasu i wysiłku, a także kiedy liczy się olśniewający efekt, na przykład przed ważną rodzinną uroczystością organizowaną w domu.

Na co można liczyć?

Różne firmy i osoby mają różny zakres obowiązków, uzależniony między innymi od sprzętu, jakim dysponują. Jasne przy tym jest, że firmy oferują znacznie więcej, a także często sprzątają szybciej, gdyż jeden dom może sprzątać kilku pracowników. Za tym też idzie wyższa cena.

Prócz standardowych prac, jak odkurzanie, czyszczenie tapicerki, ścieranie kurzy, mycia okien czy czyszczenia łazienki, fachowcom można też zlecić na przykład mycie okien na wysokości czy czyszczenie dywanów i wykładzin.

Nieraz w grę wchodzi też porządkowanie otoczenia – przycinanie drzew i krzewów, grabienie liści, odśnieżanie, czyszczenie kostki brukowej, elewacji i dachu. Niektóre firmy i osoby oferują nawet pielęgnację zieleni.