Skip to content Skip to footer

Czy trzeba stosować płyn nabłyszczający do zmywarki?

Nabłyszczacze, czyli płyny nabłyszczające do zmywarki pozwalają na uzyskanie efektownego połysku na naczyniach. Czy jednak trzeba je stosować?

Czy używanie płynu nabłyszczającego do zmywarki jest konieczne?

Zasadniczo płyn nabłyszczający do zmywarki nie jest niezbędnym produktem przeznaczonym do stosowania podczas zmywania w zmywarkach. Podczas gdy sól oraz detergent, na przykład kapsułki lub tabletki do zmywania są konieczne, nabłyszczacz nie jest już wymagany.

Zastosowanie nabłyszczacza do zmywarki pozwala jednak na osiągnięcie o wiele lepszych efektów zmywania, a przy tym jego używanie wcale nie jest związane z bardzo wysokim kosztem.

Nabłyszczacz do zmywarki – dlaczego warto go stosować?

Przede wszystkim Płyn nabłyszczający do zmywarki pozwala na efektowne nabłyszczenie naczyń, na przykład szklanek, kieliszków, talerzy, sztućców, garnków ze stali nierdzewnej. Przyspiesza on procesy ich suszenia, co powoduje, że nie dochodzi wtedy do tworzenia się na nich zacieków i smug.

Kolejnym atutem jest ochrona szkła przed korozją. Korodowanie szkła jest częstym problemem pojawiającym się podczas zmywania go w zmywarce. Skorodowane szkło jest matowe, przebarwione, dlatego wygląda nieestetycznie. Stosowanie nabłyszczacza zmniejsza ryzyko pojawienia się oznak korozji.

Ponadto nabłyszczacz do zmywarki może nadać jej przyjemny zapach. W tym celu warto wybrać preparat z dodatkiem substancji zapachowych, na przykład aromatu cytrynowego. W płynach nabłyszczających stosowne są bezpieczne dla zdrowia składniki, w tym aromaty.

Ile kosztuje nabłyszczacz do zmywarki?

Używanie płynu nabłyszczającego do zmywarki nie jest związane z wysokim kosztem, co jest dodatkowym plusem stosowania tego typu preparatu.

Najczęściej za 1 litr nabłyszczacza do zmywarki należy zapłacić od około 8 do 22 złotych w zależności od wybranego producenta oraz typu płynu. Litrowe opakowanie płynu najczęściej wystarcza na 3-5 miesięcy zmywania w zależności od częstotliwości.

Nabłyszczacze nie są więc obowiązkowe, jednak warto je stosować, by zmywanie w zmywarce dawało jeszcze lepsze rezultaty.