Skip to content Skip to footer

Mobilna zabudowa kampera czy prawdziwy kamper?

Mobilna zabudowa kampera to rozwiązanie, które interesuje coraz więcej osób. Nie można się temu dziwić, bo zamykanie hoteli i problemy z wolnymi miejscami w nich zmusiły ludzi do szukania nowych sposobów wypoczynku. Odpowiedzią na te problemy okazały się właśnie kampery i mobilne zabudowy. Które z tych rozwiązań jest lepsze?

Różnica w cenie

Przede wszystkim trzeba zwrócić uwagę na różnicę w cenie kampera oraz mobilnej zabudowy. Jest ona kolosalna. Nawet zakup furgonu specjalnie po to, by go zabudować, jest tańszy niż zakup prawdziwego kampera. Stąd też nie może dziwić ogromne zainteresowanie mobilną zabudową.

Ceny kamperów u dealerów są bardzo wysokie, a i tak jest dość duży problem z ich dostępnością. Oznacza to, że można zamówić swój wymarzony pojazd… a i tak trzeba będzie poczekać na jego wyprodukowanie kilkanaście miesięcy. Mówiąc prościej – gotowy do jazdy będzie za kilka sezonów od jego zakupu.

Wykonanie zabudowy zajmuje zdecydowanie mniej czasu. Warto zamówić ją z wyprzedzeniem, ale z pewnością nie trzeba też planować jej nawet na rok do przodu.

Więcej zastosowań

Kamper to po prostu samochód wakacyjny. Nie przyda się podczas zwykłego tygodnia pracy i nauki. Trudno wyobrazić sobie zostawienie go na parkingu pod supermarketem czy też przedzieranie się nim po wąskich ulicach ścisłego centrum miasta. Takie auto nie nadaje się do tego, by używać go codziennie.

Zupełnie inaczej jest ze zwykłym samochodem, który po prostu został zabudowany. Można normalnie go użytkować i nikt dookoła nie musi wiedzieć, że został on przystosowany do biwaków.

Dla prawdziwych biwakowiczów

Nowoczesne kampery mają wiele udogodnień. Spanie w nich właściwie nie różni się od spania w luksusowym hotelu. To nie są warunki, których dobrze poczują się osoby gotowe na prawdziwe biwakowanie. Spanie w kamperze to nie jest przygoda.

Dlatego właśnie miłośnikom przygód bardziej spodoba się spanie w warunkach, jakie daje Mobilna zabudowa kampera. Są one dość wygodne, ale równocześnie pozwalają poczuć się inaczej, niż we własnym domu.