Skip to content Skip to footer

Czym cechuje się folia pakowa stretch?

W ostatnich latach szczególnie dużym zainteresowaniem cieszy się producent folii stretch. Produkowana folia jest bardzo wysokiej jakości, dlatego jest nie tylko wytrzymała ale również bardzo elastyczna.

Jakie cechy posiada folia stretch?

Folia pakowa stretch cechuje się także dużą uniwersalnością, ponieważ może być użyta w różnych sytuacjach. Przede wszystkim jednak jest wykorzystywana na magazynie i służy do owijania palet. Dzięki temu towar jest odpowiednio zabezpieczony przed zanieczyszczeniami oraz brudem. Najważniejsi są oczywiście konsumenci i to ich potrzeby się liczą. Producent folii stretch doskonale zdaje sobie z tego sprawę, dlatego wszystko działa jak należy. Warto dodać, że procesy logistyczne są bardzo skomplikowane, dlatego mało doświadczone osoby mogą mieć początkowo problemy, żeby w tym wszystkim się odnaleźć. Należy jednak pamiętać, żeby kupować produkty jedynie w sprawdzonych i renomowanych sklepach, które cieszą się dobrą opinią i od wielu lat działają na rynku. Wtedy można mieć pewność, że folia spełni swoje zadanie i dokładnie zabezpieczy cały towar. W czasie transportu palety mogą się nawet przemieszczać po plandece, dlatego folia pakowa stretch jest taka ważna, ponieważ zapewnia odpowiednią stabilność. Na uwagę zasługuje fakt, że przy jej pomocy można zabezpieczyć nawet produkty o nietypowym kształcie lub dużych gabarytach.

Procesy logistyczne

W takiej sytuacji proces logistyczny jest dodatkowo utrudniony, dlatego trzeba wszystko wcześniej zaplanować, żeby potem nie było żadnych niespodzianek. Warto mieć na uwadze, że stretch producent działa na całym świecie. Należy pamiętać, że produkty żywnościowe słabo znoszą wahania temperatur, dlatego w ich przypadku warto użyć trochę więcej folii. Jej właściwości termoizolacyjne pozwolą przynajmniej w pewnym stopniu zabezpieczyć towar. Paletę można owinąć ręcznie, ale jeśli ktoś uważa, że jest to zbyt ciężkie lub czasochłonne to można wykorzystać specjalną maszynę nawijającą. Jest to duży komfort, ponieważ owinięcie palety zajmuje wtedy zdecydowanie mniej czasu. Trzeba zadbać o to, żeby cała paleta była dokładnie owinięta, ponieważ w innym przypadku może się chwiać na boki. Jest to dosyć niebezpieczne, dlatego należy zdjąć folię i jeszcze raz owinąć paletę. Proces trzeba powtarzać do skutku, ponieważ źle owinięta paleta może się bardzo łatwo przewrócić. Na uwagę zasługuje również fakt, że folia jest przezroczysta stretch producent posiada dobrze wyposażone fabryki.