Skip to content Skip to footer

Jak stworzyć domowe zacisze przy pomocy źródeł światła

Do niezwykłego klimatu salonu, kuchni, sypialni czy tarasu nie wystarczą same meble i dodatki. Kluczowym komponentem jest również oświetlenie. Nie bez powodu od lat świeczka czy lampa z knotem zbierała przy sobie wszystkich domowników. Nie tylko dawały światło, ciepło, ale również poczucie bezpieczeństwa i spokoju w domowym zaciszu.

Lampa na stół, czyli kwintesencja domowego zacisza

Urządzając mieszkanie w pierwszej kolejności myślimy o oświetleniu sufitowym. Jest ono niewątpliwie bardzo ważne, bo przecież to dzięki niemu oświetlamy całe wnętrze. Mimo to zawsze jednak pozostaną niedoświetlone miejsca, które aż proszą się o to, aby doświetlić je i tym samym wydobyć z mroków. Pomysłów jest na to bardzo wiele. Warto pod tym kątem przejrzeć sklep z oświetleniem i znaleźć idealne rozwiązanie. Mogą to być dekoracyjne lampy na stoliki nocne lub parapety, które dostępne są w bardzo nowoczesnych odsłonach.

Nieco innym rozwiązaniem są efektowne lampy stojące, które postawione w rogu mieszkania lub przy stoliku czy fotelu, dają dodatkowe źródło światła, które świetnie sprawdzi się w sytuacjach, gdy chcemy w spokoju zanurzyć się w lekturę ulubionej gazety czy książki lub zagrać z dzieckiem w grę planszową. Długie i ciemne wieczory zdecydowanie potrzebują takiego dodatkowego oświetlenia, które będzie skupiało przy sobie członków rodziny w przytulnym domowym zaciszu.

Inne rozwiązania na doświetlenie kątów i zakamarków

Nowoczesne, surowe i industrialne mieszkania coraz częściej sięgają po oświetlenie szynowe. Jest to prosty sposób na zmianę wnętrza i jego odpowiednie doświetlenie bez znacznych kosztów związanych z przeróbką instalacji. Dzięki niemu można uzyskać bardzo ciekawe i oryginalne aranżacje świetlne.

Sklep z oświetleniem zaproponuje także inne rozwiązania, jak na przykład różnego rodzaju lampy LED, np. w formie listew. Jest to idealny sposób na doświetlenie kuchni, w tym blatu kuchennego. Jest to także bardzo oszczędny wariant oświetlenia.

Kinkiety i lampy ścienne

Jak doświetlić klatki schodowe i korytarze? Uniwersalnym i ponadczasowym rozwiązaniem są lampy ścienne. Mogą to być zarówno plafony jak i kinkiety. Ich różnorodność w sklepie z oświetleniem pozwala na dobranie wariantu, który najbardziej będzie pasował do aranżowanego mieszkania.

Zamiast kinkietów i plafonów można zdecydować się na reflektory, które także dają delikatne i subtelne światło. Ich zaletą jest to, że może ono być dowolnie ukierunkowane. Warto pamiętać o tym, że także lustro może być dodatkowym źródłem światła.