Skip to content Skip to footer

Jak wybrać oświetlenie sufitowe LED?

Technologia ledowa bardzo mocno rozwinęła się w ostatnim czasie. Z jej rozwiązań najchętniej korzystają firmy, jednak coraz częściej robią to również „zwykli” użytkownicy. Panel sufitowy led śmiało może trafić do domowego wnętrza i nawet stać się głównym punktem oświetleniowym całego pomieszczenia.

Co jest do wyboru?

Spośród wszystkich możliwych rozwiązań typu led największą popularność uzyskały klasyczne plafony. Są to oprawy przeznaczone do montowania ich bezpośrednio na suficie. Można je stosować i na tradycyjnych normalnych sufitach, i na sufitach podwieszanych, dopasowując je do biur, mieszkań, domów czy nawet lokali restauracyjnych bądź innych obiektów publicznych.

Ciekawą alternatywą dla tradycyjnego panelu sufitowego led będzie oprawa rastowa, wyróżniająca się unikalnym i nowoczesnym designem. Szczególnie często używa się jej w biurach oraz różnych lokalach komeracyjnych.

Jakie są kolory światła led?

Wybrać trzeba jednak nie tylko sam rodzaj oprawy, ale też i rodzaj generowanego przez nią światła. Jeżeli komuś zależy na tym, by właśnie z jego pomocą osiągnąć jakiś nietypowy efekt wizualny, powinien on skierować swoją uwagę na wspomniane przed chwilą panele sufitowe led, występujące aż w trzech różnych barwach świecenia.

Światło generowane przez panel może być zatem ciepłe, zimne bądź neutralne. Każdy jego rodzaj może dobrze się sprawdzić w innym miejscu. W budynkach mieszkalnych przeważnie stosuje się światło ciemne, a w galeriach handlowych – zimne.

Jak dopasować oświetlenie do pokoju?

Chcąc włączyć oświetlenie led w domową aranżację, należy najpierw spojrzeć obiektywnym okiem na całe pomieszczenie i spróbować określić jego charakter. Znaczenie ma przeważająca w nim stylistyka, ale też i ogólny metraż wnętrza.

Jednym z bardziej uniwersalnych rozwiązań, które potrafi odnaleźć się zresztą nie tylko w domach, ale też i na przestrzeniach biurowych bądź użytkowych, jest panel sufitowy led. To typ oświetlenia o ponadczasowym designie i wielu zróżnicowanych zastosowaniach.