Skip to content Skip to footer

Jakie aspekty wziąć pod uwagę przy wyborze tokarki?

Należy mieć świadomość, że zakup tokarki jest pewnego rodzaju inwestycją na lata. Nie jest zatem rekomendowane pochopne podejmowanie decyzji. Jakie aspekty należy wziąć pod uwagę przed podjęciem ostatecznej decyzji?

Kupowanie tylko u renomowanych producentów

Nigdy nie można mieć całkowitej pewności do urządzenia z drugiej ręki. Dana osoba mogła zdecydować się na sprzedaż, ponieważ urządzenie zbyt często ulegało awariom. Zakup tokarki u sprawdzonego producenta jest gwarancją bezpieczeństwa. Produkt jest bowiem objęty nie tylko gwarancją, ale również serwisem.

Jak wiadomo nikt nie jest zainteresowany wydaniem pieniędzy na tokarkę z nieznanego źródła, która stosunkowo szybko przestanie działać prawidłowo. W ten sposób produkcja może zostać wstrzymana. Wspomniany scenariusz na pewno się zrealizuje, jeżeli dana osoba nie zostanie skuszona tylko ceną.

Warto postawić na tokarkę klasyczną czy nowoczesną?

Należy mieć świadomość, że bardzo dużo będzie zależało od rodzaju produkcji, a także tego, jak bardzo skomplikowane elementy będą obrabiane w przedsiębiorstwie. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że podstawowych potrzeb w zupełności sprawdzą się tokarki o klasycznej konstrukcji. Warto wiedzieć, że tego rodzaju produkty dostępne są w atrakcyjnej cenie.

Z kolei do bardziej zaawansowanej obróbki najlepiej egzamin zdadzą produkty z łożem skośnym. Można zaobserwować, że z roku na rok coraz większym zainteresowaniem cieszą się urządzenia automaty prętowe. Oferują bowiem użytkownikom bardzo szeroki wachlarz możliwości. Pracownicy mogą bowiem wykonywać operacje gwintowania czy wiercenia.

Jakie są najbardziej istotne parametry tokarek?

Rekomendowane jest zwrócenie uwagi na maksymalną średnicę toczenia, rozstaw kłów czy zakres posuwu. Oczywiście nie jest rekomendowane przed podjęciem ostatecznej decyzji uwzględnianie wszystkich parametrów.

Zdecydowanie najlepszym możliwym rozwiązaniem będzie skontaktowanie się w bardzo wiarygodnym dystrybutorem tokarek, który pomoże w dopasowaniu maszyny nie tylko do profilu przedsiębiorstwa, ale również potrzeb firmy. Jest to kolejna zaleta zaopatrywania się w tego rodzaju produkty z pewnego źródła. Klient zawsze może liczyć na fachowe wsparcie już na etapie wyboru.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy TOP Poręba