Skip to content Skip to footer

Jak wygłuszyć sufit?

Należy mieć świadomość, że wyciszenie sufitu jest nie tylko bardzo dobrym, ale również efektywnym rozwiązaniem, które jest w stanie wytłumić hałas w danym bloku. W jaki sposób można tego dokonać za pomocą piany PUR?

Dlaczego wyciszenie sufitu ma tak istotne znaczenie?

Warto wiedzieć, że wygłuszenie sufitu pozwala na uzyskanie ciszy i spokoju. Jak wiadomo, osobom mieszkającym w bloku bardzo trudno będzie zmienić nawyki swoich sąsiadów.

Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie podjęcie decyzji o podniesieniu komfortu, a także jakości życia na własną rękę.

W jaki sposób można wyciszyć sufit?

Jednym z najbardziej efektywnych sposobów będzie zainstalowane sufitu podwieszanego z płyt kartonowo-gipsowych. Rozwiązanie rekomendowane jest głównie w wysokich mieszkaniach znajdujących się w kamienicach.

Można również podjąć decyzję o zastosowaniu wełny mineralnej. Wystarczy bowiem umieścić ją między stropem a okładziną z płyt kartonowo-gipsowych.

Jakie są największe atuty wygłuszenia sufitu pianą PUR?

Należy mieć świadomość, że pianka PUR posiada świetne właściwości akustyczne, które są w stanie bez żadnego problemu zahamować dźwięki przedostające się do wnętrza pomieszczenia. Godny uwagi jest bowiem fakt, że przegroda wytłumi niepożądany hałas.

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że możliwe jest zaaplikowanie także piany na ściany boczne. W ten prosty sposób określone pomieszczenie zostanie wyciszone z każdej strony. Ponadto użytkownik uzyska świetną ochronę przed ewentualną ucieczką ciepła.