Skip to content Skip to footer

Jak wynająć nieruchomość bez pośrednika?

Nie od dziś wiadomo, że wynajem nieruchomości to świetny pomysł na biznes. Wiele osób inwestuje w mieszkania tylko po to, aby przynosiły im stały zysk. Nierzadko bywa tak, że sprzedaż nieruchomości w danej lokalizacji jest trudna. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby do momentu znalezienia kupca, mieszkanie na siebie zarabiało. Wbrew pozorom nie potrzebujemy do tego pośrednika. Z wszystkim możemy poradzić sobie samodzielnie.

Wynajem nieruchomości – od czego zacząć?

Oczywistym jest, że wynajem lub sprzedaż nieruchomości zawsze wiążę się z pewną inwestycją. Wyjątkiem są nowe lokale, zostały wybudowane na przestrzeni ostatnich lat. Jeśli nasze mieszkanie ma już swoje lat, to musimy mieć świadomość, że działa to na naszą niekorzyść. Oczywiście możemy obniżyć cenę do minimum, ale czy o to nam chodzi? Chcąc wynajmować nieruchomość za dobre pieniądze musimy odpowiednio go przygotować. Jeśli mamy na to wystarczającą ilość środków, to powinniśmy nieco podnieść standard lokalu. Jak to zrobić? Nie ma innego sposobu, niż remont. Stare linoleum dobrze jest wymienić na nowe panele. Boazerie z przedpokoju powinniśmy zerwać, a ściany odmalować. Warto również sprawdzić stan wanny, czy też zlewozmywaków. Wszystko, co oferujemy razem z mieszkaniem powinno być zadbane, a także współczesne. Mieszkania rodem z PRL-u są omijane szerokim łukiem. Jeśli chcemy zarabiać, to najpierw musimy zainwestować.

Ogłoszenia nieruchomości – przygotuj ofertę

Jeśli mieszkanie jest już przystosowane do wynajmu, to pora zamieścić naszą ofertę w sieci. Ogłoszenia nieruchomości zamieszczone w Internecie cieszą się ogromną popularnością. Minęły czasy, gdy ktoś przeglądał gazety z ogłoszeniami, gdzie każda oferta miała maksymalnie kilka słów. Podstawą tego, aby wynająć lub sprzedać mieszkanie jest widoczność w sieci. Warto wybrać portal z ogłoszeniami, który cieszy się dużym zainteresowaniem. Dobrze również, gdy warunki współpracy będą dla nas korzystne.Co zamieścić w ofercie? Przede wszystkim podstawowe informacje na temat nieruchomości. Powinniśmy jasno i konkretnie opisać wszelkie udogodnienia, które oferujemy. Warto również wspomnieć o zaletach okolicy, czyli np. dostępności komunikacji publicznej, przedszkoli, szkół, aptek, sklepów. Nie można również zapomnieć o wysokojakościowych zdjęciach. Lepiej zrobić ich zbyt dużo, niż zbyt mało. W ten sposób zwiększymy swoją wiarygodność, dzięki czemu odbiorca będzie miał pewność, że nieruchomość jest godna uwagi.