Skip to content Skip to footer

Sprawnie działająca przydomowa oczyszczalnia ścieków

Bardzo wielu z nas posiada przy budynku mieszkalnym własną oczyszczalnię ścieków. Często zastanawiamy się co zrobić, aby usprawnić jej pracę, wykluczyć pojawianie się zatorów i niedrożności, a także zneutralizować nieprzyjemny zapach, jaki się z niej wydobywa. Odpowiedzią na wszystkie te problemy są biopreparaty bio7 – odpowiednie zarówno do rozruchu oczyszczalni, jak i wspierające jej pracę przez cały okres działania oczyszczalni.

Jak działa taki biopreparat?

Przede wszystkim jest on substancją opartą wyłącznie o naturalne składniki, stosując więc biopreparat zyskujemy pewność, że nie szkodzimy środowisku naturalnemu, a nawet je wspomagamy. Jeśli więc zależy nam na naturze – sięgajmy po biopreparaty. Bio7 to produkt dostępny w postaci aktywatora idealne na rozruch oczyszczalni, a także w postaci środka do regularnego stosowania podczas jej użytkowania – bio7 max.

Co zawiera w sobie aktywator?

W składzie znajdziemy szereg różnego rodzaju mikroorganizmów oraz witamin, które pomogą w wytworzeniu odpowiedniego mikrosystemu w samej oczyszczalni. Wszystko to ma wspierać i optymalizować pracę bakterii, które odpowiedzialne są za szybkie i sprawne rozkładanie zanieczyszczeń. Zastosowanie aktywatora przyspiesza odpowiednie namnażanie się flory bakteryjnej, stymuluje rozwój składników enzymatycznych oraz drożdży.

Co do regularnego stosowania?

Natomiast już w toku użytkowania samej oczyszczalni odpowiednie są preparaty typu bio7 max, które stosuje się około raz w miesiącu. Wystarczy odpowiednią ilość preparatu wsypać do WC. Biopreparat zawiera składniki enzymatyczne pomagające rozkładać różnego rodzaju osady, a w szczególności tłuszcze. Usprawniany jest proces oczyszczania, upłynniania, a następnie hydrolizy. Dzięki systematycznemu stosowaniu preparatu możemy zapomnieć o występowaniu ewentualnych zatorów, ponieważ optymalna i sprawna praca bakterii im zapobiega. Przy okazji rozwiązany zostaje kolejny problem nieprzyjemnego zapachu płynącego z oczyszczalni.

Stosowanie biopreparatów dedykowanych dla przydomowych oczyszczalni ścieków niesie więc podwójne korzyści – z jednej strony dbamy o bezproblemowe działanie oczyszczalni, walczymy z nieprzyjemnym zapachem i zapobiegamy zatorom. Z drugiej strony dbamy o środowisko, a nawet je ratujmy poprzez wprowadzanie odpowiednich składników i enzymów. Warto wziąć to pod uwagę wybierając preparat, który będzie miał usprawniać działanie oczyszczalni.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z http://sklepekozet.pl/pl/c/Bio7/58