Skip to content Skip to footer

Jak zaoszczędzić pieniądze na używaniu gitterbox?

Odpowiednie rozwiązania decydują o powodzeniu lub porażce danego przedsięwzięcia. Wszędzie tam, gdzie jest wymagany transport towarów, komponentów czy też gotowych wyrobów konieczne jest zastosowanie odpowiednich pojemników. Jednym z doskonałych rozwiązań są gitterboxy.

Zalety koszy siatkowych

Gitterboxy, czyli inaczej kosze siatkowe pozwalają na bezpieczne przewożenie wielu rodzajów produktów. Standardowy, dostępny w ofercie producentów opakowań gitterbox wymiary ma zgodne z normą UIC 435/3. Sprawia to, że piętrowanie koszy na paletach czy przewóz pustych opakowań jest prosty i nie wymaga dodatkowych nakładów pracy. Inną zaletą tego typu produktów jest duża przewiewność, umożliwiająca transport towaru dla którego wilgoć może być zabójcza. Materiałem z którego jest wykonany gitterbox to stal, dlatego są to opakowania bardzo wytrzymałe i mocne. Zazwyczaj masa towaru, którą można umieścić w jednym pojemników to maksymalnie ok. 1500 kg.

Sposoby zaoszczędzenia pieniędzy na transporcie

Czasem jednak, ze względu na charakterystykę prowadzonego biznesu czy też realizację zamówienia specjalnego może się okazać, że zakup własnych opakowań przez firmę jest obciążeniem zbyt dużym lub po prostu niepotrzebnym. Warto dlatego wiedzieć, że wynajem opakowań jest szeroko stosowanym rozwiązaniem przez wiele firm zajmujących się produkcją opakowań. Nawet przy regularnym wykorzystywaniu danego typu pojemników koniecznie trzeba przekalkulować co jest bardziej opłacalne: zakup czy wynajem. Wynika to z faktu, iż nawet najbardziej wytrzymałe pojemniki w końcu wymagają naprawy. Na rynku jest dostępny bogaty wybór ofert firm zajmujących się serwisowaniem tego typu pojemników, wobec czego naprawa stóp czy wygiętych ram nie stanowi problemu. Może jednak być łatwiejsza, jeżeli naszymi pojemnikami będzie zarządzała firma zewnętrzna.

Pooling

Tego typu pojemniki z łatwością można wykorzystać w obiegu zamkniętym pomiędzy kontrahentami. Ze względu na fakt, że gitterbox wymiary są standardowe nie istnieje konieczność używania dokładnie tych samych egzemplarzy. W praktyce oznacza to, że nim towar zostanie rozładowany z pełnych pojemników, łatwo ściągniętych z paki na teren firmy, puste pojemniki mogą zostać załadowane do samochodów i zwrócone kontrahentowi do dalszego użytku. Jest to rozwiązanie, które pozwala zaoszczędzić czas i pieniądze, a w każdym biznesie jest to niezrównana wartość. W ofercie poolingu to firma zewnętrzna może zarządzać przepływem opakowań. Tego typu rozwiązanie umożliwia skupienie się na rozwoju swojego biznesu.