Skip to content Skip to footer

Jakie okno warto wybrać do salonu?

Salon jest jednym z najważniejszych pomieszczeń w każdym domu. Domownicy przyjmują w nim swoich gości, a także spożywają posiłki. Należy mieć świadomość, że jednym z bardziej istotnych elementów wspomnianego salonu są okna. Czym warto się sugerować przy ich wyborze? Trzeba wiedzieć, że obecnie ogromną popularnością cieszą się okna drewniano-aluminiowe.

Dopasowanie wyglądu okien do salonu

Należy zdawać sobie sprawę, że okna drewniano-aluminiowe mogą przyciągać wzrok, albo zgrać się z pozostałymi elementami salonu. Wszystko uzależnione jest od koloru ramy, kształtu, zdobień czy materiału. Godny uwagi jest fakt, że zdecydowanie najbardziej neutralne w odbiorze będą białe okna.

Warto wiedzieć, że odważna barwa może być bardzo mocnym akcentem. Koniecznie trzeba mieć świadomość, że obecna technologia umożliwia uzyskać dowolny kolor. Ponadto okna mogą mieć inną barwę ramy widocznej od strony wewnętrznej salonu, a inną na zewnątrz.

Jak duże powinny być okna w salonie?

Należy mieć świadomość, że wielkość okien powinna być związana z wielkością salonu. Rekomendowane jest postawienie na naturalne światło przy kuchennym blacie, stole czy fotelu. W przypadku, gdy salon jest skierowany na ogród, warto poważnie przemyśleć zamontowanie wielkogabarytowych przeszkleń.

Mogą one mieć postać drzwi tarasowych czy balkonowych. Nie można oczywiście zapomnieć o zachowaniu odpowiedniego umiaru. Ponadto projekt rozmieszczenia i wielkości okien powinien uwzględniać sprzęty i meble znajdujące się w danym salonie.

O czym jeszcze należy pamiętać?

Podczas aranżowania salonu należy pamiętać zarówno o jego wyglądzie, jak i funkcjonalności. Zdecydowana większość osób spędza najwięcej czasu w omawianym pomieszczeniu. Świetnym rozwiązaniem będzie zatem zadbanie o komfort wspomnianego miejsca. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że właściwie dobrane okna pozwolą na wygodne korzystanie z salonu.

Nie można przed podjęciem ostatecznej decyzji o zakupie okien sugerować się tylko i wyłącznie ceną. Bardzo często wystarczy bowiem dołożyć kilkaset złotych, by cieszyć się ze znacznie lepszego produktu. Warto stawiać na okna znanych i cenionych firm. Dysponują one bowiem zaawansowanym zapleczem technicznym, a także dają kilkuletnią gwarancję na swoje produkty.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Internorm.