Skip to content Skip to footer

Jakie drzwi wybrać do naszego domu?

Markety budowlane, sklepy z drzwiami oraz sklepy internetowe posiadają w swojej ofercie wiele różnorodnych modeli drzwi, z których klienci nie zawsze wiedzą co wybrać. W związku z tym, iż jest to zakup dość poważny, który będzie nam służył przez co najmniej kilka dobrych lat – warto się do niego dobrze przygotować. Na co warto zwrócić uwagę?

1. Drzwi wejściowe z przeszkleniem

Właściciele domów jednorodzinnych oraz domków bliźniaków czy szeregowców zdecydowanie częściej decydują się na drzwi wejściowe z przeszkleniem niż na przykład ich sąsiedzi mieszkający w blokach. Takie drzwi można obecnie kupić w różnych wariantach pod względem kolorystycznym, pod względem wielkości, jeśli chodzi o zabezpieczenia czy dodatki takie jak przeszklenia. Warto wybrać te z przeszkleniem, gdyż dzięki nim wpuścimy jeszcze więcej naturalnego światła w naszą przestrzeń.

2. Różnorodne wzory

Wybierając drzwi wejściowe z przeszkleniem warto pamiętać w jakiej kolorystyce jest cały nasz dom. Jeśli więc np posiadamy okna brązowe drewniane warto również wybrać drzwi w tym kolorze. Gdy np. okna są białe – mamy więcej możliwości, gdyż do nich bez problemu będą pasować drzwi czarne, brązowe, białe czy bardzo modne obecnie – granatowe.

3. Bezpieczeństwo

Wiele osób ma obawy, czy szkło zastosowane w takich drzwiach nie zmniejszy bezpieczeństwa naszej posesji. Czy intruzowi będzie łatwiej wybić szybę i wejść do środka? Zdecydowanie nie. W takich drzwiach wejściowych przeszklonych najczęściej stosuje się szyby podwójne, potrójne oraz szyby zespolone ze szkła hartowanego. Klienci na własne życzenie mogą zamówić drzwi nawet z szybami kuloodpornymi. Nie ma więc obaw, że zmniejszy to bezpieczeństwo mieszkańców. Dodatkowo, przy zakupie warto zorientować się u sprzedawcy, czy model którym się interesujemy posiada taką klasę bezpieczeństwa oraz czy producent daje gwarancję bezpieczeństwa na nie (takie drzwi wówczas muszą posiadać specjalny certyfikat).

Jak wynika z powyższego, kupno idealnych drzwi to nie lada wyzwanie. Jednak chcąc kupić model drzwi wejściowych z przeszkleniem warto zorientować się czy będą one idealnie pasować do aranżacji naszego budynku na zewnątrz oraz czy są bezpieczne i posiadają wymagane atesty i certyfikaty.