Skip to content Skip to footer

Co kupić przedszkolakowi na urodziny?

W dzisiejszych czasach ciężko jest zaskoczyć dziecko ciekawym prezentem. Dzieci mają zwykle bardzo dużo zabawek i ciężko trafić na coś nowego. Kupowanie prezentu dla kilkulatka może być kłopotliwe, jeśli nie mamy dzieci i nie wiemy, co obecnie jest na topie. W tym wypadku warto sięgnąć po kilka sprawdzonych zabawek. Co kupi przedszkolakowi na urodziny?

Zabawkowy zestaw do sprzątania

Dobrym pomysłem na prezent jest zabawkowy zestaw do sprzątania. Kilkuletnie dzieci lubią naśladować rodziców i towarzyszyć im w codziennych obowiązkach. Kupując dziecku taką zabawkę, sprawimy mu radość i ułatwimy życie mamie, która nie będzie już musiała dzielić się odkurzaczem podczas sprzątania. Zabawkowe zestawy do sprzątania zwykle zawierają małe wiadro, mopa i odkurzacz.

Puzzle lub gry

Najlepsze prezenty dla dzieci to te, które wpływają pozytywnie na jego rozwój. Dlatego świetnym posunięciem będzie kupienie małemu solenizantowi puzzli lub gry dostosowanej do jego wieku. Takie zabawy rozwijają motorykę i uczą wielu nowych rzeczy. Takie zabawki świetnie nadają się do wspólnej zabawy i mogą urozmaicić czas, który mama spędza z dzieckiem na zabawie.

Układanie puzzli korzystnie wpływa na mózg malucha. Podczas tej czynności obie półkule pracują w tym samym czasie, ponieważ wymaga ona zarówno wykorzystania logiki, jak i kreatywności. Ponadto puzzle pomagają ćwiczyć koncentrację oraz pamięć. Uczą też dziecko dążenia do celu i motywują do działania. Może to być też świetna pomoc w nauce pisania i czytania. A dla maluchów, poznawania nowych nazw przedmiotów.

Coś z ulubioną postacią z bajki

Dzieci często mają swoich bajkowych idoli. Jeśli nasz solenizant ma ulubioną bajkę to możemy kupić mu coś, związanego z tą postacią. Może to być dosłownie wszystko – lalki, kubki, piżamy, puzzle itd. Taka zabawka na pewno przydanie dziecku do gustu a my nie narazimy się na prezentową wpadkę. Warto również pamiętać, że jeśli mamy wątpliwości, możemy spytać rodziców malucha o radę.

Zdarza się, że zupełnie nie wiemy co kupić dziecku na urodziny. W takiej sytuacji warto postawić na sprawdzone sposoby. Zabawkowy zestaw do sprzątania będzie świetną zabawką na co dzień. Dzięki niemu dziecko będzie mogło sprzątać razem z mamą. Bardzo rozwojowym prezentem są puzzle. Mają one bardzo korzystny wpływ na rozwój dziecka i uczą je wiele nowych rzeczy. Możemy też kupić coś z wizerunkiem postaci z ulubionej postaci dziecka, co na pewno będzie strzałem w dziesiątkę. Kiedy nie mamy pewności, warto spytać o radę rodziców malucha, bo w końcu oni znają go najlepiej.