Skip to content Skip to footer

Jakie zalety mają kabiny prysznicowe półokrągłe bez brodzika?

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że z roku na rok coraz większym zainteresowaniem cieszą się kabiny prysznicowe półokrągłe be brodzika. Jakie są największe atuty omawianego rozwiązania?

Więcej przestrzeni w łazience

Warto wiedzieć, że kabiny prysznicowe bez brodzika bardzo dużej liczbie osób kojarzą się z luksusowymi łazienkami. Należy jednak mieć świadomość, że rozwiązanie świetnie zda egzamin w niewielkich pomieszczeniach. Użytkownicy przede wszystkim nie będą w żaden sposób ograniczeni zarówno kształtem, jak i wielkością brodzika.

Mogą dzięki temu bez większego problemu postawić na kabinę o nietypowej formie czy rozmiarze. Omawiany produkt będzie mógł być odpowiednio dopasowany do specyfiki i wymiarów łazienki. Godny uwagi jest również fakt, że brak brodzika może przyczynić się do optycznego powiększenia łazienki.

Łatwiejsze porządki

Jest to kolejny atut potwierdzający, ze Kabiny prysznicowe półokrągłe bez brodzika będą świetnym rozwiązaniem. Użytkownicy nie będą mieli większych problemów z utrzymaniem omawianego modelu w czystości. W najprostszym możliwym ujęciu do wyczyszczenia będzie tylko kawałek podłogi więcej.

Rekomendowane jest przed podjęciem decyzji o wyborze kabiny prysznicowej bez brodzika zwrócić szczególną uwagę na odpływy. Jak wiadomo z syfonu stosunkowo trudno będzie pozbyć się zanieczyszczeń. Dzięki temu nie będą pojawiały się bardzo nieprzyjemne zapachy czy problemy związane z odprowadzeniem wody.

Stosunkowo łatwy dostęp do kabiny

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że kabiny bez brodzika będą świetną opcją w łazienkach, z których na co dzień korzystają osoby mające problemy z poruszaniem się. W tego rodzaju kabinach nie będzie bowiem progu. Jak wiadomo w niektórych przypadkach ogromny problem może stanowić nawet kilkanaście centymetrów.

Dodatkowo użytkownik nie będzie miał większych problemów z ustawieniem siedziska pod prysznicem. Osoby, które zrezygnują z zabudowanej kabiny na rzecz zasłonki zyskają swobodny dostęp.

Wykonanie kabiny

Należy mieć świadomość, że wykonanie omawianego rozwiązania będzie zdecydowanie trudniejszym zadaniem w porównaniu do montażu brodzika. Podłogi muszą mieć bowiem odpowiednie spadki, by woda mogła spływać do odpływu. Nie można oczywiście zapomnieć o zamontowaniu odpływu w podłodze.

Warto wiedzieć, że podłoga musi mieć właściwą grubość. Bardzo istotne znaczenie będzie miało zadbanie o izolację przeciwwilgociową czy ułożenie płytek. Oczywiście prace mogą bardzo ułatwić dostępne na rynku gotowe rozwiązania.