Skip to content Skip to footer

Ile kosztuje ułożenie płytek łazienkowych?

Płytki w łazience to rozwiązanie praktyczne i funkcjonalne. Kafelki występują w rozmaitych formach oraz wzorach, a wybór zależy wyłącznie od naszych upodobań, a także możliwości finansowych. Bardzo ważne jest również to, aby zostały one prawidłowo ułożone. Najlepiej skorzystać jest z usług wykwalifikowanej ekipy remontowej (https://www.awconstruction.pl/).

Wybór płytek

W pierwszej kolejności powinniśmy zakupić kafelki. Dużym zainteresowaniem cieszą się płytki ceramiczne, które są relatywnie tanie, a zarazem wytrzymałe. Jeśli mamy ograniczony budżet, to lepiej zdecydować się na minimalistyczne wzornictwo. Takie płytki będą kosztować nas mniej, a jednocześnie zawsze będą modnie. Im bardziej wyrafinowana stylistyka, tym wyższa cena.

Średnia cena płytek podłogowych ceramicznych to około 25-30 zł za m2. Oczywiście w sklepach z wyposażeniem budowlanym znajdziemy kafelki, których cena przekracza 100 zł za m2. W przypadku łazienki o sporek powierzchni koszt całkowity może być bardzo wysoki. Cena za płytki ścienne zaczyna się zwykle od 20 zł za m2. Nie zapominajmy jednak, że liczy się przede wszystkim jakość.

Sposób układania

Płytki ścienne oraz podłogowe można układać na wiele sposobów. Jeśli mamy specyficzne wymagania, to warto dowiedzieć się, czy interesujące nas przedsiębiorstwo remontowe (https://www.awconstruction.pl/) będzie w stanie je zrealizować. Pamiętajmy, że im bardziej złożony projekt, tym większy koszt ułożenia podłogi lub ścian.

Aktualnie w trendach znajduje się prostota i minimalizm. Minęły czasy, gdy z kafelków tworzyło się niemal trójwymiarowe powierzchnie. Standardowe ułożenie płytek jest najtańsze, co z pewnością zadowoli osoby, które nie posiadają zbyt dużej ilości środków finansowych.

Cena za m2

Przedsiębiorstwo remontowe (www.awconstruction.pl) oszacuje koszt usługi jeszcze przed rozpoczęciem pracy. Dzięki temu nie musimy martwić się, że koszt przekroczy nasze możliwości. Ceny rynkowe są bardzo różne, przez co wiele osób nie ma pojęcia, jaka firma sprawdzi się najlepiej. Unikajmy jednak usługodawców prywatnych, którzy nie dają żadnej gwarancji.

Uśredniona cena za położenie m2 płytek wynosi 50 zł. Na uwagę zasługuje jednak fakt, że koszt tego typu usług cały czas rośnie. Znajdziemy wielu fachowców, którzy życzą sobie nawet 100 zł za m2. Priorytetem jest to, aby znaleźć ekipę, która zrobi to sprawnie i rzetelnie, a jednocześnie niedrogo. Przed nawiązaniem współpracy dobrze jest zapoznać się z opiniami wcześniejszych klientów, czy też przykładowymi realizacjami projektów.