Skip to content Skip to footer

Jak wybrać odpowiedni fotel?

Meble kupujemy na lata. Przynajmniej takie jest założenie. Warto zatem ich wybór skrupulatnie przemyśleć. Niezależnie od tego, czy kupujemy stół, kanapę, czy łóżko, podstawowym kryterium powinny być nasze indywidualne potrzeby i preferencje. Decyzję musi determinować co najmniej kilka czynników.

Nowoczesne fotele do jadalni i innych pomieszczeń w praktyce

Przede wszystkim, należy zastanowić się, w jakim celu kupujemy dany mebel. Jeśli z góry wiemy, że w ulubionym fotelu będziemy spędzać sporo czasu każdego dnia, by chociażby popracować przed komputerem, czy załatwić sprawunki przez Internet, potrzebujemy naprawdę wygodnego siedziska. Fotel nowoczesny do salonu, w którym zazwyczaj odpoczywamy lub oddajemy się towarzyskim rozrywkom także powinien być optymalnie duży, miękki i wygodny. Najlepiej dokonywać zakupów w sklepach stacjonarnych, gdzie można bezpośrednio wypróbować i porównać poszczególne modele. W ten sposób sprawdzimy m.in. funkcjonalność mebla, jego profilowanie oraz poziom twardości siedziska. Można zwrócić uwagę także na dodatkowe funkcje, jak zamontowane kółka, ułatwiające przesuwanie fotela, czy możliwość regulacji oparcia.

Dbanie o czystość

Nowoczesny fotel do salonu powinien być również stosunkowo łatwy w utrzymaniu pod względem higieny. To istotny postulat, zwłaszcza, jeżeli mamy małe dzieci, które dotykają brudnymi rączkami wszystkiego, co napotkają na swojej drodze. Najprościej wyczyścić fotele metalowe lub plastikowe, które wystarczy przetrzeć wilgotną szmatką. Nowoczesny fotel do salonu pokryty skórą, tekstyliami lub zamszem prezentuje się znacznie bardziej okazale i stylowo, jednak wymaga szczególnej ochrony. Wybierając wymagające faktury, dobrze jest wyposażyć się od razu w odpowiednie impregnaty.

O gustach się nie dyskutuje

Rzecz jasna, poza praktycznymi przymiotami, liczy się również wygląd danego mebla. Fotel nowoczesny do salonu powinien nam się przede wszystkim podobać wizualnie i pasować do wnętrz, które chcemy nimi przyozdobić chociażby pod względem kolorystycznym. Popularność zyskały ostatnimi czasy nowoczesne fotele do jadalni i salonu legitymujące się minimalistycznym designem i oryginalną formą, jak np. fotele stylizowane na meble rodem z salonu fryzjerskiego, czy restauracji. Modne są także tzw. fotele uszaki, zwłaszcza z zamszowymi obiciami w żywych i wyrazistych barwach. Często w modelach tych występują interesujące pikowania. To świetna alternatywa dla tych, którzy lubią łączyć klasykę z innowacyjnym pazurem, choć wybierając odpowiedni dla siebie fotel, warto sugerować się wyłącznie własnymi potrzebami i gustami.