Skip to content Skip to footer

Wózek – najlepsze ułatwienie podczas sprzątania!

Jak można sobie ułatwić sprzątanie wielkich powierzchni? Odpowiedź na to pytanie jest niezmiernie prosta! Wystarczy zainwestować w dobrej jakości wózek do sprzątania. Z roku na rok pojawiają się coraz bardziej zaawansowane technologicznie rozwiązania. Wybór wózka to jednak nie taka prosta sprawa jak mogłoby się początkowo wydawać. Na co zwrócić uwagę?

Co to jest wózek do sprzątania?

Ktoś, kto w swoim dotychczasowym życiu sprzątał jedynie własne mieszkanie może początkowo podważać zasadność używania wózków do sprzątania. Wystarczy jednak chociaż raz spróbować wymyć podłogę w biurowcu czy urzędzie i na własnej skórze przekona się człowiek o tym, jak dużym obciążeniem dla kręgosłupa jest dźwiganie ciężkich wiader po brzegi wypełnionych wodą. Nie ma co owijać w bawełnę – wózki do sprzątania to najlepsze możliwe rozwiązanie w takich przypadkach. Znacznie usprawniają pracę, sprawiając że staje się ona nie tylko prostsza ale i bardziej wydajna. Dostępne są wózki do sprzątania z różnych wyposażeniem. W sklepach można spotkać między innymi wózki z miejscem na jedno bądź dwa wiadra. Jeżeli powierzchnia do sprzątania jest na prawdę duża, wówczas najlepiej sprawdzi się wózek dwuwiadrowy. W przypadku konieczności kompleksowych porządków, a nie tylko wymycia podłogi, zalecanym rozwiązaniem będzie tak zwany wózek serwisowy przy którym można powiesić worek na śmieci. Najbardziej zaawansowany pod kątem technologicznym jest wózek do sprzątania przystosowany do jeżdżenia po schodach. Będzie to doskonały wybór w przypadku starego budownictwa, w którym nie przewidziano windy.

Czym kierować się przy wyborze wózka do sprzątania?

Kryteriów jest co najmniej kilka. Dla niektórych najbardziej istotna będzie cena urządzenia. W zależności od marki i zastosowanych rozwiązań różnice w cenie poszczególnych wózków mogą być na prawdę duże. Warto wziąć pod uwagę także rodzaj materiału z jakiego został wykonany wózek. Im lepszej jakości będą użyte materiały, tym sprzęt dłużej posłuży. Nawet najlepszy wózek podczas eksploatacji może ulec uszkodzeniu. Warto zatem wybierając konkretny model sprawdzić także dostępność części zamiennych, jak również okres gwarancji jej zasady określone przez producenta. Ponadto, najlepiej przetestować sprzęt, aby mieć pewność, że łatwo się go prowadzi, a także, że pomieści wszystkie niezbędne akcesoria jakie są wykorzystywane podczas codziennego sprzątania dużych obiektów.