Skip to content Skip to footer

Czy zbieranie złomu się opłaca?

Zbieranie złomu od wielu lat traktowane jest jako praca mało opłacalna, jednaki niewiele osób zdaje sobie sprawę, że jest to działalność, z której można utrzymać się na bardzo dobrym poziomie. Z roku na rok ceny złomu oraz metali kolorowych rosną, co przyciąga coraz większą grupę ludzi poszukujących wolnego zajęcia lub chcących dorobić do wypłaty.

Skup węglika spiekanego oraz innych metali.

Wspomniany węglik spiekany należy do jednych z najdroższych metali, jakie możemy znaleźć wśród złomu lub też np. w garażu. Wykorzystywany jest do produkcji m.in. wierteł, frezów oraz różnego rodzaju tarcz tnących. Węglik spiekany cena jest bardzo korzystna, szczególnie jeżeli mamy większej ilości tego produktu. Obecnie węglik spiekany skup możemy sprzedać za około 65 złotych za kilogram, co w porównaniu z innymi metalami powszechnie dostępnymi jest bardzo dobrym wynikiem.

Gdzie sprzedawać metale kolorowe?

Skup węglika spiekanego oraz wielu innych metali w tym miedzi, aluminium oraz stali znajduje się praktycznie w każdym mieście. Osoby zainteresowane mogą skorzystać np. z internetu i wyszukać frazę węglik spiekany skup lub węglik spiekany cena. Do takiego skupu warto wybrać się wraz z dowodem osobistym, gdyż możemy zostać poproszeni o okazanie dokumentu tożsamości. Ma to zapobiegać wprowadzaniu do obrotu metali pochodzących z nielegalnych źródeł np. z kradzieży.

Czy na zbieraniu złomu można dobrze zarobić?

Wszystko zależy od naszej determinacji oraz czasu, jaki poświęcimy na to zadanie. Ważne jest też to, czy mamy miejsca, z których taki złom możemy pozyskać np. stare garaże, które trzeba uprzątnąć, uszkodzone maszyny i urządzenia oraz np. rozbiórki budynków. Wszędzie tam możemy zdobyć spore ilości metali kolorowych oraz stali.

Warto jednak wspomnieć, że w tej branży panuje spora konkurencja. I w wielu przypadkach są to ekipy bardzo zorganizowane oraz posiadające spore doświadczenie, więc osobom początkującym może być trudno wbić się w tę branżę.

Decydując się na rozpoczęcie swojej przygody ze zbieraniem złomu, warto zaopatrzyć się m.in. w busa, którym będziemy transportowali złom, butlę oraz palnik, którym potniemy większe kawałki złomu, a także sporo cierpliwości, gdyż w tym biznesie tylko cierpliwi i wytrwali osiągają sukces i duże pieniądze, które pozwalają na dostatnie życie.