Skip to content Skip to footer

Mieszkania dla młodych

Wiek studenci i wczesnej dorosłości to zdecydowanie dwa okresy w życiu, w których najwięcej mamy przeróżnych zmian. Jedną z nich jest chęć wyprowadzenia się i założenia rodziny albo po prostu- życia na własny koszt. Szczególnie takie tendencje widoczne są w dużych, jak miastach na Dolnym Śląsku, jak np. w Legnicy. Jak jednak znaleźć tanie lokum?

Mieszkania na sprzedaż czy wynajem?

Początkowo wiele osób decyduje się na wynajem mieszania. Jest to dość oczywista decyzja- nie wiemy jeszcze, czy na pewno zostaniemy w danym mieście, zatem nie opłaca się inwestować w mieszkanie. Jednak w momencie, w którym już wiemy, że chcemy w danym miejscu na pewno będziemy mieć dobrą pracę albo i już ją mamy, warto jednak pomyśleć nad zakupem. Nawet wziąwszy kredyt i tak jego miesięczna rata wraz z czynszem będzie zbliżona do kwoty wynajmu.

Jakie jednak mieszkania na sprzedaż wybrać, aby były tanie? Tutaj warto zainwestować w mieszkania z rynku wtórnego. Co to oznacza? Otóż są to takie mieszkania, w których ktoś już kiedyś mieszkał. Oczywiście w związku z tym wymagają one najczęściej remontu, jednak nadal ich cena jest znacznie niższa do nowych mieszkań na sprzedaż.

Na co warto zwrócić uwagę kupując mieszkanie?

Kiedy widzimy ofertę mieszkania na sprzedaż, która wydaje nam się aż zbyt idealna, warto sprawdzić, czy nie ma gdzieś jakiegoś kruczka. Przecież wcale nie zyskamy, jeśli nawet kupimy bardzo tanio mieszkanie, a okaże się np. że sąsiedzi codziennie urządzają głośne imprezy, a tramwaje jeżdżą pod naszym oknem w środku nocy.

Dlatego też warto sprawdzić przede wszystkim sąsiadów oraz głośność mieszkanie. Umówmy się zatem na oglądanie w godzinach szczytu- kiedy ruch jest największy. A do sąsiadów zapukajmy. Ponadto należy dopytać dokładnie o czynsz, wysokość opłat dodatkowych- tu ważny jest na pewno internet i ogrzewanie.

Remont mieszkań na sprzedaż

Kiedy już wybierzemy idealną ofertę, nadchodzi czas na aranżację wnętrza. Niektóre mieszkania są oczywiście odnowione albo bardzo dobrze utrzymane, zatem nadają się do mieszkania, lecz każdy z nas na pewno chciałby, aby jego mieszkanie miało duszę i styl.

Dlatego też warto samemu zająć się aranżacją wnętrz, a z pomocy fachowców korzystać tylko w wybranych sytuacjach np. położenia płytek. Wtedy koszta nam się znacznie obniżą, a my będziemy mieć pewność, że nawet najdrobniejszy detal jest dokładnie taki, jaki sobie zaplanowaliśmy.

Artykuł powstał we współpracy ze Modernbud