Skip to content Skip to footer

Jaką młotowiertarkę wybrać do wiercenia w betonie

Remontowanie mieszkania, czy też wykonywanie różnorodnych prac budowlanych, bardzo często wymaga poradzenia sobie z bardzo twardymi i niesłychanie wytrzymałymi materiałami. Kucie ścian, a zwłaszcza wiercenie w nich profesjonalnych otworów jest możliwe wyłącznie przy użyciu odpowiedniego sprzętu, który charakteryzuje się znakomitymi parametrami technicznymi. Jeżeli chodzi o kompleksowe wiercenie w betonie, to w dzisiejszych czasach najlepiej sprawdzają się nowoczesne młotowiertarki. Pamiętać należy o tym, że wiercenie w betonie jest pracą na tyle zaawansowaną, że kupno najtańszego sprzętu oznaczą najczęściej po prostu wyrzucenie pieniędzy w błoto. Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwo, jaki sprzęt wybrać, aby wiercenie w betonie stało się przyjemnością, a nie udręką.

Czy warto kierować się marką?

W przypadku profesjonalnego sprzętu warto kierować się marką. Inwestując w sprzęt renomowanej i cenionej na rynku firmy mamy praktycznie 100% pewność, że w nasze ręce trafi wysokiej klasy urządzenie, które będzie nam sprawnie służyć przez wiele długich lat użytkowania. W przypadku markowego sprzętu należy pamiętać również o wszelkich kwestiach serwisowania. Do oryginalnego sprzętu zdecydowanie łatwiej będzie nam dobrać również różnorodne komponenty. Kupując anonimowe młotowiertarki istnieje duże prawdopodobieństwo, że szybko nam się zepsują i co najgorsze możemy mieć sporo problemów, aby je naprawić w przystępnej cenie. Wiercenie w betonie wymaga sprzętu z najwyższej półki, dlatego też nie ma na czym oszczędzać.

Na co warto zwracać uwagę przy zakupie młotowiertarki

Po pierwsze należy zwracać uwagę na typ pracy. Młotowiertarka powinna pracować nie tylko w trybie kucia, ale również w trybie wiercenia z udarem lub też w trybie wiercenia bez udaru. Jeżeli nasza młotowiertarka będzie miała takie tryby, to będziemy mogli ją użyć również do wiercenia otworów w metalu oraz drewnie. Zwracać uwagę należy również na moc samego urządzenia. Młotowiertarki, które mają moc większą niż 800 W są jak najbardziej godne uwagi. Moc ta pozwala na bardzo długą pracę bez potrzeby wyłączania sprzętu z racji przegrzania się.
Na stronie http://wierceniebetonu.com/ możesz zobaczyć jakim sprzętem posługują się specjaliści i wybrać podobnie.