Skip to content Skip to footer

Na co zwrócić uwagę wybierając niezawodny zestaw do zamiatania?

Wybierając profesjonalny zestaw do zamiatania w pierwszej kolejności warto wziąć pod uwagę to, na jakim podłożu będzie on najczęściej wykorzystywany. Co prawda bez problemu można postawić na jeden uniwersalny model, ale zdecydowanie korzystniejszym rozwiązaniem jest wybranie specjalistycznego zestawu do czyszczenia określonych powierzchni.

Na co zwrócić uwagę wybierając miotły do zamiatania?

Aby wybrać porządną miotłę należy zwrócić uwagę oczywiście na zastosowane włosie, które jest najważniejszym elementem miotły. Właściwości poszczególnych szczotek zależą właśnie od gęstości, długości i sztywności włosia. Mało osób zdaje sobie sprawę także z tego, że ogromną rolę odgrywa trzonek. W zależności od potrzeb można postawić na drewniane, plastikowe i aluminiowe modele. Wielu producentów oferuje teleskopowe trzonki, dzięki czemu można miotłę dostosować do każdego wzrostu.

Kolejnym elementem na który należy zwrócić uwagę jest kształt obszaru roboczego. Największym zainteresowaniem cieszą się obecnie miotły, których szczotki symetrycznie wydłużają się na boki. Dostępne są modele o kwadratowych i okrągłych kształtach, które mają wydłużony lub spłaszczony obszar roboczy. Na komfort i szybkość zamiatania duży wpływ ma także powierzchnia obszaru roboczego. Na parametr ten duży wpływ ma kształt i długość włosia.

Jakie miotły na zewnątrz?

Najtrudniej jest wybrać profesjonalny zestaw do zamiatania na zewnątrz. Miotły doskonale poradzą sobie nie tylko na ścieżkach, ale również na podjazdach i chodnikach. Największym zainteresowaniem przy wymienionych powierzchniach cieszą się ulicówki, które mają sztywne, długie i wytrzymałe włókna. Najlepszymi parametrami użytkowymi mogą pochwalić się miotły wykonane z PCV.

W zwykłym ogrodzie przydać może się również prosta miotła brzozowa. Jest to rewelacyjne narzędzie pracy, które łączy największe zalety klasycznej szczotki i funkcjonalność zwykłych grabi. Dzięki porządnej miotle brzozowej bez problemu można poradzić sobie z trawnikiem albo podłożem wysypanym grysem. Do zamiatania podwórka bez problemu można wykorzystać również miotły sorgo. Tego typu zestaw do zamiatania wykorzystywany jest przez profesjonalne firmy sprzątające, co jest najlepszym potwierdzeniem ich wysokiej jakości wykonania.

Zestaw do zamiatania dostępny jest w ofercieGastrosilesia.pl.