Skip to content Skip to footer

Ścianka szklana loftowa – hit tego sezonu!

Urządzenie mieszkania, biura czy lokalu nie jest łatwą sprawą. Każda przestrzeń musi być bardzo dobrze zaprojektowana, aby była funkcjonalna, praktyczna, ale także stylowa i przyjemna. W ostatnich latach styl loftowy jest niezwykle popularny i coraz chętniej wybierany.

Jak urządzić mieszkanie w stylu loftowym?

Styl loftowy charakteryzuje się surowym i minimalistycznym wystrojem. Ściany zazwyczaj są zrobione z surowego betonu lub z cegieł, albo królują na nich odcienie szarości i beżu. Moda na styl loftowy zaczęła się w latach 60. XX wieku, ale w dzisiejszych czasach przeżywa duży rozkwit.

Mieszkania w stylu industrialnym zazwyczaj są wysokie i posiadają duże i otwarte przestrzenie. Najlepiej, aby wszystkie pomieszczenia nie były od siebie oddzielone, a jeśli już muszą to najlepszym rozwiązaniem są ścianki szklane loftowe, które są absolutnym hitem. Szklane ścianki loftowe pozwalają na oddzielenie pomieszczeń, ale nie powodują, że stają się one ciasne i mało przestronne.

Jak oddzielić salon od kuchni w stylu loftowym?

Bardzo wiele mieszkań w stylu loftowym posiada jedno duże pomieszczenie. Salon i kuchnia stanowią jedno, jednak wiele osób chce, aby zaznaczyć i wyodrębnić nieco oba pokoje. Z pomocą przychodzą różnego rodzaju ścianki, za pomocą których można wyodrębnić kuchnię i salon.

W stylu loftowym najlepiej sprawdzają się ścianki szklane loftowe z metalowymi okuciami. Stanowią one absolutny szał i hit ostatnich miesięcy. Wyglądają niezwykle bajecznie. Bardzo często stawiane są także ścianki szklane loftowe z drzwiami otwieranymi lub przesuwanymi lub ścianki półotwarte. Rodzaj zależy od indywidualnych preferencji.

Gdzie można kupić lub zamówić szklane ścianki loftowe?

Oczywiście ofert szklanych ścianek jest bardzo wiele. Problemem jest wybór konkretnej firmy, która zapewnia realizację projektu na najwyższym poziomie i gwarantuje wysoką jakość wykonania i produktu. Bo przecież każdy chce mieć wygodny i bezpieczny dom, w którym wszystko wygląda pięknie.

Wybierając firmę produkującą szklane ścianki należy zwrócić uwagę na jej doświadczenie i wcześniejsze zrealizowane projekty. Ważne jest także zapoznanie się z opiniami o tej firmie i sprawdzenie, czy firma jest rzetelna, terminowa oraz zapewnia kompleksowe usługi poczynając od przygotowania projektu, aż do montażu.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Esglas.