Skip to content Skip to footer

Z jakiego powodu warto stosować pojemniki IBC?

Przewożenie płynów zawsze stwarzało ogromne trudności. Nie tylko od strony logistycznej, lecz także w zakresie bezpieczeństwa. Pamiętać bowiem trzeba, że oprócz zwykłej wody transportowana może być również benzyna, oleje, czy też alkohol, a nawet kwasy. Wszystko to wymaga stosowana określonego rodzaju pojemników. Czy aby na pewno? Jak się okazuje, wiele problemów rozwiązuje pojemnik IBC.

Funkcjonalność pojemników IBC

Pojemniki IBC to niezwykła konstrukcja, która opiera się na zbiorniku wykonanym z tworzyw sztucznych, a także metalowej klatce, w której jest on umieszczony. Całość zamontowana jest na klasycznej, powszechnie używanej w transporcie palecie.Taka konstrukcja sprawia, że paletopojemniki IBC są niezwykle funkcjonalne. W jednym opakowaniu można bowiem przewozić właściwie każdy rodzaj płynu. Co więcej, dzięki temu, że Pojemnik ibc składa się z palety, jest on również niezwykle łatwy w ładowaniu i ustawianiu na samochodzie.

Kontenery IBC — ogromne bezpieczeństwo

Nie da się zaprzeczyć także temu, że paletopojemniki IBC są niezwykle bezpieczne. Przede wszystkim wspomnieć trzeba o tym, że trujące lub ogólnie rzecz biorąc niebezpieczne substancje, są w nich szczelnie zamknięte i w żaden sposób nie reagują z pojemnikami. Nie ma więc ryzyka, że pojemnik się np. rozszczelni, czy też wejdzie w reakcję chemiczną z płynem np. z wodą, powodując, że stanie się ona niezdatna do picia.Oczywiście nie można nie zauważyć, że specjalna konstrukcja sprawia, że cały ładunek jest niezwykle stabilny, a dzięki temu przewożenie takich kontenerów IBC jest bardziej przewidywalne dla kierowcy.

Czy paletopojemniki IBC są ekonomiczne?

Na sam koniec pozostaje ostatnia kwestia, czyli ekonomiczność. Wielu przewoźników zauważa bowiem, że rozpoczęcie stosowania takiej formy transportowania płynów, znacznie odbiło się in plus na opłacalności. Dzięki temu, że kontenery IBC mogą być używane do przewożenia właściwie wszystkich rodzajów płynów, firma transportowa nie musi wykorzystywać, a co zatem idzie, kupować zróżnicowanych rodzajów pojemników przeznaczonych do konkretnych płynów. Co więcej, również sam czas załadunków jest w tym wypadku krótszy, ponieważ całość pojemnika opera się na zwykłej palecie, która nie tylko zajmuje standardową ilość miejsca na pojeździe, lecz również jest niezwykle wygodna w ładowaniu na magazynie.