Skip to content Skip to footer

Stoły drewniane rozkładane – podstawowe informacje

Coraz więcej przeróżnych firm obecnie prowadzi sprzedaż stołów drewnianych rozkładanych, reklamując je jako przede wszystkim dobre dla restauracji i barów, lecz także oczywiście dla domów. Czy rzeczywiście warto inwestować w takie stoły? Czym one tak wyjątkowym się charakteryzują?

Praktyczne, wygodne i na każdą okazję

Przede wszystkim warto wspomnieć o tym, że takie stoły drewniane rozkładane są niezwykle praktyczne. Przykładowo, kiedy w restauracji mamy więcej gości niż zazwyczaj z powodu np. jakiejś imprezy rodzinnej, to możemy zawsze kilka stołów rozłożyć. Z kolei zaś kiedy potrzebujemy mieć więcej miejsca, ponieważ np. szykują się tańce, stoły można złożyć i schować.

Warto jeszcze dodać, że takie złożone stoły nie zajmują specjalnie dużo miejsca, zatem spokojnie możemy je gdzieś tam magazynować. Ważny jest także fakt, że stoły te wcale nie są niższej jakości, dużo gorsze itp. Wręcz przeciwnie są całkiem dobrej jakości i na pewno wytrzymają z nami przez długi czas.

Bogata, zróżnicowana oferta stylów i rozmiarów

Co więcej w sklepach znajdziemy dzisiaj naprawdę bogatą ofertę przeróżnych stołów drewnianych rozkładanych – w każdym rozmiarze i stylu. Te bardziej uniwersalne, które możemy śmiało wkomponować w każde bez mała wnętrze, to stoły klasyczne albo skandynawskie.

Inaczej jednak rzecz się ma ze stołami w stylu industrialnym tudzież barokowym albo kolonialnym. One już zdecydowanie stanowią ozdobę samą w sobie i nie wpasują się tak łatwo w każde wnętrze, dlatego też musimy naprawdę z uwagą je kupować.

Drewno – klasa i styl

Na koniec warto jeszcze podkreślić, że dzisiejsze stoły drewniane rozkładane różnią się bardzo od tego, co było dawniej. Kiedyś były to okropne ławy wykonane ze sklejki, które zdecydowanie nie zachęcały swoim wyglądem. Albo też stoły plastikowe rozkładane.

Dzisiaj jednakże używa się naturalnego drewna, co czyni stoły drewniane rozkładane całkiem eleganckimi i z klasą. Ponadto warto dodać, że często te stoły nie różnią się jakoś specjalnie od stołów nierozkładanych. Także mają dekoracje, przetarcia, malowane czy polerowane drewno, ozdobniki itd. Słowem pomijając fakt, że są rozkładane i że są nieco lżejsze, wyglądają jak zwykłe stoły i taką też sprawują funkcję.

Stoły drewniane rozkładane dostępne są w ofercie demico.pl