Skip to content Skip to footer

Pomysły na piękne oświetlenie kuchni

Sposób oświetlenia wnętrza w każdym pomieszczeniu wpływa na jego odbiór i klimat. Czasem wspaniałe, nowoczesne lampy wiszące pozwalają dodać wnętrzu szyku i elegancji, a tym samym podbijają wystrój i sprawiają, że jest nietuzinkowy. Odpowiednio dobierając nowoczesne lampy do kuchni możemy we wspaniały, ale i jednocześnie prosty i praktyczny sposób ją udekorować. Jak to zrobić? Na jakie lampy postawić i jak dopasować je do tego, co już mamy?

Prostota stylu skandynawskiego

Z pewnością każdy z nas kojarzy lampy wiszące nowoczesne, które są utrzymane w typowym stylu skandynawskim. Grubszy, czarny przewód wędrujący po suficie, który zakończony jest kilkoma żarówkami, które swoją stylistyką odrobinę zahaczają o inspiracje retro. Bez żadnych kloszów czy też abażurów – prosta forma, ale taka, która dodaje wnętrzu charakteru. Taka lampa wisząca nowoczesna sprawdzi się zarówno w przypadku kuchni skandynawskiej jak i tej nowoczesnej, a nawet industrialnej. Inną propozycją nowoczesnej lampy do kuchni jest taka, która posiada żarówkę obudowaną metalowym kloszem, który nie posiada już żadnego dodatkowego abażura. Elementem ozdobnym, a jednocześnie prostym w swojej formie jest sam metalowy szkielet takiej lampy. Wybierając nowoczesne lampy wiszące wybierajmy niejako ozdobę kuchni, która powinna podbić i wyróżnić jej charakter. Taką nowoczesną lampę wiszącą możemy umieścić w centralnym punkcie sufitu, ale też w więcej niż jednym egzemplarzu lampy te będą wspaniale wyglądać nad wyspą kuchenną lub też nad stołem jadalnianym.

A może kryształki i kwintesencja elegancji?

Lampy wiszące nowoczesne to także bardzo bogate propozycje lamp wykonanych z licznych kryształków, które wspaniale odbijają światło ułożone w bogatą, dużą girlandę. Takie nowoczesne lampy do kuchni mogą posiadać abażur wyścielony przepuszczającym światło materiałem, albo też mogą składać się z samych kryształków. Taka lampa sprawdzi się w kuchni nowoczesnej, eleganckiej, gdzie oszczędność ozdobników możemy wynagrodzić sobie właśnie taką wspaniałą, bogatą lampą, którą umieścimy w centralnym punkcie wnętrza po to, aby zwracała na siebie uwagę swoim przepychem. Taka lampa może posiadać miejsce na jedną żarówkę, ale znajdziemy też modele na kilka żarówek, co na pewno okaże się przydatne w momencie, kiedy nasza kuchnia jest duża i chcemy to wnętrze doświetlić w jak najbardziej optymalny sposób.