Skip to content Skip to footer

Szczyrk – idealne miejsce dla amatorów górskich wycieczek i jazdy na nartach

Szczyrk to miejscowość położona w Beskidzie Śląskim. Wraz z Wisłą, Ustroniem, Brenną i Istebną stanowi Beskidzką Piątkę, która ma szczególne znaczenie dla promocji regionu. Ich niewątpliwymi zaletami jest malownicze położenie oraz szeroka oferta turystyczna obejmująca między innymi piesze szlaki turystyczne, górskie ścieżki rowerowe oraz liczne trasy narciarskie.

Szczyrk

Szczyrk oferuje szerokie możliwości wypoczynku, zarówno letniego jak i podczas zimy. Oczywiście pobyty zimowe, zwłaszcza te odbywające się podczas ferii związane są przede wszystkim z rozwiniętą infrastrukturą narciarską w postaci dobrze przygotowanych tras zjazdowych, wypożyczalni sprzętu narciarskiego oraz niezawodnej pomocy instruktorów podczas nauki jazdy na nartach. Do pobytów w lecie i ziemie zachęca malownicze położenie oraz dobrze rozwinięta sieć miejsc noclegowych o różnym standardzie, dostosowanych do zróżnicowanych możliwości finansowych klientów oraz liczne restauracje.

Szczyrk ciekawe miejsca

Wśród licznych atrakcji turystycznych w Szczyrku wyróżnić można między innymi: Skrzyczne wraz z koleją linową, Klimczok oraz Centralny Ośrodek Sportu.

Skrzyczne i kolej linowa

Dla amatorów górskich wycieczek oraz jazdy na nartach szczyt Skrzyczne o wysokości przekraczającej tysiąc dwieście metrów nad poziomem morza, należący do Korony Gór Polskich jest atrakcją numer jeden. Jest on dostępny dla turystów przez cały rok zarówno w postaci szlaków pieszych wędrówek, jak również poprzez wjazd na szczyt kolejką. Wyciąg krzesełkowy składa się z dwóch odcinków: Szczyrk-Jaworzyna oraz Jaworzyna-szczyt Skrzycznego oraz cechuje się dość dużą przepustowością zapewniającą sprawną obsługę turystów.

Atrakcje szczyrk – Klimczok

Klimczok to kolejny szczyt położony w Beskidzie Śląskim cieszący się ogromnym zainteresowaniem turystów. Jest on dostępny zarówno poprzez wjazd kolejką, jak również w postaci zróżnicowanych pod względem trudności pieszych tras.

Centralny Ośrodek Sportu w Szczyrku

Dla amatorów sportów zimowych kolejną niesamowitą atrakcją Szczyrku jest Centralny Ośrodek Sportu, działający jako Ośrodek Przygotowań Olimpijskich. Doskonała infrastruktura narciarska składa się z wielokilometrowych tras narciarskich oraz zaplecza w postaci krytego basenu czy hali widowiskowo – sportowej.