Skip to content Skip to footer

Najlepsze sposoby na wyciszenie ścian

W obecnych czasach coraz więcej osób decyduje się na wyciszenie ścian. Warto dowiedzieć się nieco więcej na ten temat, a także poznać najbardziej sprawdzone sposoby, które stosuje się w tym celu.

Sufit podwieszany

Wśród najlepszych sposobów na wyciszenie ścian można przede wszystkim wymienić stworzenie sufitu podwieszanego w danym pomieszczeniu. Jest to bardzo skuteczne rozwiązanie, które dodatkowo nie powoduje problemów z nadmiernym gromadzeniem się kurzu w danym pomieszczeniu. Sufit podwieszany wykonany jest z materiałów gipsowo-kartonowych lub z surowców mineralnych. Na suficie podwieszanym można wykonać również dodatkowe wyciszenie w postaci ułożenia specjalnej maty wygłuszającej. Jednak w przypadku takiego rozwiązania warto również pamiętać, że sufit podwieszany może w optyczny sposób zmniejszyć dane pomieszczenie.

Elementy wystroju

Wyciszenie ścian można również zrealizować poprzez skorzystanie z różnego rodzaju wyciszających elementów wystroju. Takie rozwiązanie ma szereg zalet, ponieważ jest stosunkowo tanie oraz zadanie to można zrealizować w dość krótkim czasie. Dodatkowo elementy dekoracyjne mają również walor ozdobny, co w fantastyczny sposób sprawdzi się w każdym pomieszczeniu, niezależnie od jego charakteru. Wśród produktów wyciszających wnętrze w tym stylu można przede wszystkim wymienić różnego rodzaju materiały tekstylne, takie jak narzuty, koce lub też poduszki.

Tapeta akustyczna

Wśród najlepszych pomysłów na wyciszenie ścian można przede wszystkim wymienić ułożenie tapety akustycznej, która charakteryzuje się wyjątkowo wysokim poziomem skuteczności. Dodatkowo ma ona bardzo wysokie walory dekoracyjne, a także można ją w samodzielny sposób ozdobić. Tapeta akustyczna jest okładziną, dzięki której możliwe jest pochłanianie dźwięków w pomieszczeniu. Wśród nich wymienia się zarówno pogłos, jak i echo oraz hałas uderzeniowy. Kolejną zaletą tapety akustycznej jest maskowanie niedoskonałości ściany, a także fantastyczna izolacja termiczna. Warto się zastanowić nad takim rozwiązaniem.